Army Rage - review

 

Army Rage je zadarmo hrateľná strieľačka, ktorá sa ohřávat v čase druhej svetovej vojny. Autori proklamujú, že sa jedná predovšetkým o realistický zážitok, ale ruku na srdce, zas tak horúce to s tým realizmom nie je. Ale k tomu sa dostaneme neskôr.

Keď Army Rage spustíme, môžeme si tu vybrať zo štyroch povolaní. Útočné, výzvedné, podporné a alebo inžinierske. Každý z nich má potom inú štatistiku v rámci zdravia, rýchlosti a sily. Kým taký podporný bojovník je síce pomalý, je zároveň naopak neskutočne silný. Výzvedný Scout je rýchly a vyžíva sa predovšetkým v odstřelovačkách. Inžinier má potom rád technické udělávky. Ako ste asi pochopili, každé povolanie má aj inú sadu zbraní. Povolania sú inak pomerne pekne vyvážená a rozhodne sa nedá povedať, ktoré je lepšie a ktoré je horší.

K tomu ešte povolania môžete upravovať pomocou oblečenia a ich zmenou, alebo tiež voliteľnými talenty. Práve tieto úpravy potom môžu vytvárať pomerne zásadné zmeny v samotnej hre.

Ako sme spomenuli v úvode, hra skutočne nepatrí medzi tie najviac realistické záležitosti. Nakoniec o fyzike tu nemôže byť reč, rovnako tak ako tú často narazíte na pomerne bláznivej udalosti priamo v arénach. Napriek tomu treba oceniť, že autori hru zazásobili pomerne veľkou radom autentických zbraní. Tie sa navyše neustále rozširujú a momentálne sa dokonca chystá aj skin pre Poľsko, ktorý vyzerá celkom zaujímavo.

Army Rage si síce môžete zahrať zdarma, ale treba podotknúť, že s reálnymi peniazmi tady budete rozhodne väčší borci. Rozdiely medzi platenými hráčmi a tými, čo nepatria sú pomerne veľké, čo je škoda, pretože to môže niekoho odradiť. Vo výsledku ale nemusíte do hry investovať zásadne veľké peniaze a rovnako budete o poriadok lepší ako ostatní hráči.

Čo sa týka máp, hra ponúka pomerne slušnú ponuku, aj keď niektoré sú až nechutne malé. Predovšetkým sa to potom prejavuje na módoch ako je Team Deathmatch alebo King of the Hill. Ostatne, keď už sme pri jednotlivých módov, asi tým najzaujímavejším, čo Army Rage môže ponúknuť, je práve Blitz, kde dostávate rôzne úlohy, čo zničiť, podľa toho, za akú stranu práve hráte. Blitz je na väčšej hrateľné ploche a dokonca tu konečne prichádza k slovu aj vozidlá, aj keď ich výber by sme si stále dokázali predstaviť väčší.

Podľa obrázkov je zrejmé, že Army Rage nepatrí medzi dvakrát slušivé hry, ale ruku na srdce, čo by ste od F2P hry čakali.

Ak to zhrnieme Army Rage nie je zlá hra. Bohužiaľ nie je ani nijako skvelá. Pokiaľ vás ale baví druhá svetová vojna a máte radi FPS, určite jej dajte šancu a nenechajte sa odradiť nicmocnou grafikou. Po hrateľné stránke je to totiž zábava. 75%

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk