Trials Fusion - Preview

 

V rámci idei hry Trial Fusion a jej konceptu to autori zo štúdia RedLynx dotiahli naozaj až k pomyselnému vrcholu hrateľnosti, kde nájdeme fantastický výhľad a skvelú atmosféru. Možnosť k ďalšiemu posunu prípadne rozvíjaniu sa síce stráca, avšak doterajší mix všetkých herných prvkov funguje na výbornú. To predsa stačí, či nie?

Kategorizácia všetkých hier Trials je celkom jednoduchá. Zasvätení, ktorí už prišli so sériou do styku, určite súhlasne kyvkajú hlavou. Žiadne zbytočné odbočky, žiadne nadbytočné elementy, ktoré by vo finále len brzdili celkové tempo hry. Čo teda predstavuje hlavnú úlohu v hre Trials Fusion a, koniec koncov, aj vo všetkých predošlých dieloch?

Na začiatku ste vy, jazdec bez mena na motorke, pripravený k prechodu z miesta na miesto. Herná postava síce nevie, prečo sa musí presúvať, no hráčovi je cieľ jasný – získať zlato! Vyzerá to jednoducho, ale verte, že sa pri snahe o dosiahnutie čistého priechodu skutočne zapotíte. Vo väčšine prípadoch bude vaša cesta plná "držkopádov" spojená s nekonečným opakovaním daného úseku, ktorý je, samozrejme, na to nadizajnovaný na mieru. Čo z toho, že ovládate len plyn, brzdu, nakláňanie a smer motorky už hra rieši za vás – padať budete a čím skôr si na to zvyknete, tým lepšie. Revolúcia v radoch hrateľnosti sa však nekoná. Trials Fusion sa hrá rovnako dobre ako všetky predošlé diely, rovnako sa ovláda a pocit z jazdy zostáva prakticky nezmenený. Jadro sa nemení, ale čo obal? Pribudlo teda vôbec niečo?

Grafika je znovu o kúsok krajšia, lepšie osvetlená, až je niekedy radosť zastaviť sa, vykašľať sa na nejaký najrýchlejší čas a len sa pokochať. Čo sa týka prostredia, od drevených dosák a zväčša tmavých jaskýň sa dostávame do jasnejších a farebnejších "zajtrajškov". Kulisy jednotlivých tratí nadobudli na väčšej živosti, čo v praxi znamená časté strety s výbuchmi na pozadí, západmi slnka a rôznymi oku lahodiacimi výhľadmi. V jednu dobu zaboríme kolesá do piesočných dún na Sahare, inokedy nám zase zamŕzajú prsty pri priechode snehom pokrytým prostredím. Za variabilitu si vývojári rozhodne zaslúžia palec hore. 

Zaujímavým prvkom v hre je tiež režim FMX, v ktorom sa prostredníctvom najrôznejších trikov od výmyslu sveta snažíte získať čo najväčšie skóre. Parádičky sú vyhradené takmer výlučne na fyziku, dôležitú úlohu hrá ťažisko motocykla či poloha jazdca. Triky tak vyzerajú viac-menej prirodzene. Bohužiaľ, v tomto ohľade sme mali zaviazané ruky, pretože testovaná verzia ponúkala v rámci tohto módu len malú ukážku. To isté platí aj o väčšine vedľajších prvkoch, ako napríklad editor vlastných tratí alebo multiplayer. Všetko nájdeme v plnej verzii. 

Popravde, bolo nám dovolené ochutnať len časť kariéry, kde sme odohrali okolo dvadsať tratí, pričom každá ponúka špeciálne výzvy nielen pre skutočných hardcore zberateľov, za ktoré dostávate adekvátne bonusy, ako napríklad skúsenosti či hernú menu. Počiatočne sa vám to môže zdať ako zbytočné, no ak vás hra chytí, možnosť upraviť si jazdca prípadne vaše vozidlo určite oceníte. Všetko si to na koniec skombinujte s chytľavou hrateľnosťou, kopou výziev, spestrení a vyjde vám, či je nový Trials Fusion vašou krvnou skupinou alebo nie. Našou určite je!

korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk