Aion: Tower of Eternity Preview

 

NC Soft je dlhodobým tvorcom MMO titulov. Nie sú síce tak populárne, ako World of Warcraft, no na svete si našli svoje miesto medzi skalnými fanúšikmi. Ak si spomeniete na Lineage 1, 2, či Guild Wars, určite si vytvoríte obraz o tom, ako bude vyzerať aj Aion.

{gallery}/recenzie/aion.preview.pc.klaajo/1{/gallery}

Presne tak, NC Soft vsadil na dlhodobú tradíciu a poskladal z najlepších častí všetkých titulov svoj nový počin, ktorý by mal vrátiť zašlú slávu značky po sérii neslávnych produktov. Grafický štýl ostáva stále ten istý, herné mechanizmy boli značne vylepšené, svet je po novom rozdelený na dve frakcie a zabíjanie nabralo nový rozmer.... doslova.

{gallery}/recenzie/aion.preview.pc.klaajo/2{/gallery}

Rozmer to je tretí, do ktorého vyletíte vďaka krídlam. Krídla dostanete na desiatej úrovni, takže už vtedy si budete musieť kryť nie len svoj chrbát, ale aj hlavu. Nápad je to skvelý, boje sa budú odohrávať nie len na zemi, ale aj vo vzduchu! Otázkou ale je, či boje budú prehľadné a či niektoré classy nebudú zvýhodnené (mage, ranger). Tie sú rozdelené na 4 základné skupiny (warrior, mage, priest, scout), čo tvorí základ azda každej fantasy MMO a vyrovnáva balance v dungeonoch. Na desiatej úrovni si ale zvolíte špecializáciu výberom jednej z dvoch sub-classov. To dodáva hre diverzitu a možnosť vytvoriť si postavu podľa vašich predstáv.

{gallery}/recenzie/aion.preview.pc.klaajo/3{/gallery}

Jednou z noviniek Aionu je štýl boja. V podstate nejde o nič nové, prevratné, no v MMO tituloch sa to objavilo len okrajovo. Ak si spomeniete na Assassina z Guild Wars: Factions, alebo na niektoré kúzla z WoW (Immolate+ Conflagrate), urobíte si predstavu o tom, čo vás čaká tu. Každá profesia má svoje unikátne schopnosti a kúzla, ktoré spúšťajú ostatné a tým spôsobujú určité vedľajšie účinky (knock-back, bleed). Tieto vedľajšie účinky opäť spúšťajú možnosť iných kúzel a tak to ide, kým nepriateľa nezabijete. Každá z týchto schopností má hneď niekoľko spúšťacích mechanizmov, takže možností, ako viesť boj, je veľa.

{gallery}/recenzie/aion.preview.pc.klaajo/4{/gallery}

Svet Aionu je naozaj kontroverzný. Delený na tri časti (1. frakcia, 2. frakcia, pvp) vytvára spomienky zdevastovaného Outlandu. Lietajúce časti vyrvanej zeme tvoria ostrovy, ktoré sa nad sebou vznášajú a trochu dezorientujú človeka. Mapka je pravdaže 2D, takže občas si pripravte pevné nervy. Aj keď je grafika postáv prekrásna, svet ešte stále ničí pocit, že je umelý a kockatý. Ostré hrany naviac dodajú pocit, že celý svet je poskladaný z dosiek. Naproti tomu postavy sú nie len dobre graficky spracované, ale aj pohyby dodávajú pocit reality. Neminie vás ani pocit, že ste vo vylepšenom Lineage, postavy chodia rovnako, rovnako bojujú, rovnako sa hýbu.

{gallery}/recenzie/aion.preview.pc.klaajo/5{/gallery}

Ak by som mal zhodnotiť betu a hru samotnú, jedná sa o ľahký nadpriemer. Hra síce neponúka prevratné novinky, no to najlepšie z predchádzajúcich hier určite. Ak sa hra preukáže ako vybalancovaná, úplná a poskytne hráčom veľký priestor pre realizáciu (guildy, raidy, guild pvp, obchod, crafting), titul bude obľúbený nie len na východe. Hra má veľký potenciál na prilákanie nových hráčov, no len čas ukáže, či si ich udrží.

{gallery}/recenzie/aion.preview.pc.klaajo/6{/gallery}

 

Zaujala vás táto hra?
predobjednajte si ju na www.ProGamingShop.sk

 

 Ostatné obrázky 

{gallery}/recenzie/aion.preview.pc.klaajo/ostatne{/gallery}
 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk