Heroes of Might and Magic 6: Shades of Darkness - Recenzia

 

Ako už aj pri predchodcoch série HoM&M bolo zvykom, aj šiesty diel po krátkej dobe prináša nové DLC. Shades of Darkness, teda Odtiene temnoty, sú tu a spolu so sebou prinášajú aj "staré novinky". Aké tieto novinky sú, sa môžete dočítať ďalej.

 

Čo je však novinkou v tejto expanzii, je nová kampaň. Presnejšie povedané, kampane sú dve, jedna za novú rasu Dungeon – Temných elfov a druhá za Necropolis, stálicu série HoM&M. Tieto kampane, ako sme na to pri tejto sérii už zvyknutí, vám dokopy zaberú veľa hodín hrania (len prvú misiu za frakciu Dungeon som hral niečo vyše hodiny a pol). Príbeh nových rozšírení sa bude odohrávať presne sto rokov po udalostiach z pôvodnej hry. V kampani za temných elfov sa do vedenia armád dostanete ako Raeleg, Warlock, ktorý sa taktiež už raz vyskytol v pôvodnej hre.

Medzi jednotky, vyskytujúce sa v hre, pribudnú manticory, Assassini, minotauri či čierne draky. Dohromady týchto nových stvorení bude sedem. Aby toho však nebolo málo, do hry bolo pridaných aj dvadsať nových neutrálnych stvorení, ktoré je možno stretnúť pri potulkách po hernom svete. Nanešťastie, je to poväčšine všetko, čo sme v tejto hernej sérii už raz videli. Miestami Shades of Darkness pôsobí tak, že Dungeon bol dávno pripravený, avšak pre žmýkanie peňazí od fanúšikov série bol vydaný až skoro rok po vydaní pôvodnej hry. Tomu nasvedčuje aj model Raelaga, ktorý črtami patrí do frakcie Dungeon. Lenže jeho model musel byť vytvorený už dávno pred vydaním prvej série. Pri cene 30€ za novú expanziu je naozaj na zváženie, či sa tento datadisk oplatí kúpiť, obsahu je totižto oproti pôvodnej hre neporovnateľne menej. Avšak v dnešnom hernom biznise sa, nanešťastie, udal tento trend, a preto sa ho snaží každý kopírovať.

Hra ponúka však aj nové sety artefaktov, ktoré budú dopĺňať novú frakciu Dungeon. Datadisk do hry taktiež prináša nové achievementy, nové typy hrdinov či nového mounta – zvieratko, na ktorom váš hrdina behá po mape.

Koniec koncov, nová expanzia priniesla skvelú dávku osvieženia do celej série. Avšak keď si spočítame všetky doteraz spomenuté fakty, naskytá sa otázka, či je Shades of Darkness výhodnou kúpou. Mne, po zvážení všetkých pre a proti, vychádza, že by som radšej 30€ investoval inde. Cena expanzie je totižto neuveriteľne premrštená.

Informácie o hre

Game Cover
Heroes of Might and Magic 6: Shades of Darkness
Platforma: PC
Žáner: TurnBasedStrategy
Výrobca: Ubisoft
Distribútor v SR: Playman
Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: Playman
Zaujala vás táto hra? Objednajte si ju na GameExpres.sk

Naše hodnotenie

70%
 
Temnota prichádza odspodu
  Klady
  • nová rasa
  • mnoho hodín zábavy
  • náročnosť
  Zápory
  • cena
  • miestami príliš vysoká náročnosť
  • obsahu mohlo byť aj viac
korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk