Hearthstone - Rastakhan’s Rumble - Recenzia

Hearthstone - Rastakhan’s Rumble - Recenzia

 

Čo nám priniesol výlet do Gurubashi arény v najnovšej expanzii kartovej hry Hearthstone? To sa dozviete v nasledujúcej recenzii.

Posledný prírastok do rodiny Hearthstone v roku 2018 nás zaviedol do sveta trollov, aby sme okúsili, ako chutia piesky arény počas Rastakhan’s Rumble – legendárneho súboja tých najlepších bojovníkov. Ako už vyplýva z názvu, celá expanzia sa krúti okolo mytológie trollov a zameriava sa na ich uctievané božské bytosti zvané Loa, ktoré sme mali šancu viac spoznať v novej expanzii pre World of Warcraft.

Zbierku kariet obohatilo 135 nových prírastkov, z čoho 23 je legendárnych kariet. Pri otváraní 56 balíčkov som však uvidela iba tri z nich, takže sa potvrdil klasický nevýhodný drop rate v hrách Blizzardu. Našťastie sa moja zbierka legendárok rozrástla ešte o jeden kus, ktorý prichádza spolu s veľkým predobjednaným balíčkom. Skupinu hrdinov v Hearthstone tentokrát rozšíril samotný kráľ zandalarských trollov Rastakhan, ktorý si v hre vyskúša pozíciu shamana.

Dočkali sme sa aj nového typu kariet s názvom „Overkill”. Karty s týmto označením spustia svoje špeciálne schopnosti až po tom, ako dáte nepriateľskému minionovi väčší damage než je jeho život. Ak teda vašim „pešiakom” s útokom 7 zabijete niekoho so životom na hodnote 2, overkill vlastnosť sa stáva aktívnou.

Postupne sa dostávame k použiteľným herným balíčkom. Do hry, samozrejme, pribudli karty, ktoré hneď po získaní radšej premeníte na prach, no zopár veľmi schopných noviniek ovládlo PVP zápasy. Kartou, ktorú budete milovať, pokiaľ ju vlastníte, a nenávidieť, pokiaľ proti nej hráte, je jednoznačne Zul’jin. Tento legendárny trollský hrdina ovládol Ranked Play a všade, kam sa pozriete, nájdete práve hunterov. Zul’jin nahradí pri použití vášho hrdinu a opäť zahrá všetky spelly, ktoré ste použili počas celej hry.

Počas recenzie som si vyskúšala Beast Huntera, Surrender Priesta a Odd Paladina. Z daných zostáv je stále neuveriteľne silným práve Odd Paladin, ktorý síce dostal nerf, ale ani to mu príliš na jeho win rate neubralo. Medzi často odporúčané decky patrí ešte Deathrattle Hunter. Samozrejme, internet je plný skvelých návodov, no pokiaľ nepatríte k stálym hráčom Hearthstone, mnohé z nich sa vám budú ťažko skladať.

Rastakhan’s Rumble ponúka okrem nových kariet aj samostatnú single-player adventúru, kde sa zhostíte postavy trolla s menom Rikkar a usilujete stať sa šampiónom už spomínanej legendárnej arény. Čaká vás desať súperov, ktorých budete musieť poraziť s pomocou mocných oltárov patriacich Loa. Každý oltár dodáva špecifický mechanizmus, pozor však, nie stále je prítomný v hre. Nepriateľský bojovník môže oltár „zničiť” a tomu trvá tri kolá, kým sa znovu aktivuje. Rovnako tak môžete obrať protivníka o výhodu oltára vy sami.

Adventúra je vo vyšších leveloch pomerne náročná a dostať sa na jej koniec dá zabrať. Mechanizmus oltárov prináša nepredvídateľné situácie a povedzme si úprimne, niekedy až príliš nefér. Aj tomuto problému sa však Blizzard bude venovať v najbližších patchoch. Po skvelom single-player prídavku v Boomsday Project ale táto adventúra nepôsobí príliš originálne, hoci je zábavná.

Musím ešte spomenúť originalitu tvorcov jednotlivých kariet v hre, ich vizuálnu stránku, ale predovšetkým veľmi vtipné popisy kariet, ktoré nájdete vo svojej zbierke. Pokiaľ viete dobre po anglicky, odporúčam sa pri nich pozastaviť, rozkliknúť si ich a prečítať si niekedy veľmi humorné popisy.

Mínusy expanzie sa viac či menej opakujú ako v prípade predchádzajúceho prírastku do Hearthstone. Drop rate z kupovaných drahých balíčkov kariet je naozaj katastrofálny a pokiaľ ste čisto free-to-play hráč, tak si nové legendárky pomaly ani neužijete. Vláda „jednej” triedy a zopár deckov vám už bude po čase poriadne liezť na nervy, takže mínus dostáva Blizzard aj za zlý balans v rámci Play módu.

Naše hodnotenie

Záverečný prírastok z roku 2018 potešil, ale i zabrnkal na nervy hráčov Hearthstone. Hoci je hra zábavná a prináša zaujímavé karty do Play módu, vyžaduje si veľa času, prípadne financií, aby ste sa udržali na top priečkach. Našťastie je tu adventúra, ktorá poteší a zabaví hráčov do sýtosti.

Klady

  • mechanizmus Overkill
  • grafická a textová stránka kariet
  • zábavná adventúra

Zápory

  • slabý drop rate kariet z balíčkov a ich cena
  • nevyvážené karty pre jednotlivé triedy

Informácie o hre

Hearthstone - Rastakhan’s Rumble

Hearthstone - Rastakhan’s Rumble 2019

  • Platforma: PC
  • Žáner: kartová hra
  • Výrobca: Blizzard Entertainment
  • Distribútor: Activision Blizzard
  • Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: Kon Tiki

Trailer

Korekcia: Pavol Hirka

Galéria

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk