Sony posiela hráčom šeky vo výške 10$

Sony posiela hráčom šeky vo výške 10$

 

Dôvodom je starý spor.

Ak by ste si náhodou našli v pošte šek na 10$ od Sony (pravdepodobne však nie), tak vedzte, že Sony tento šek posiela ako odškodnenie za tzv. „Other OS“ spor.

O čo v ňom išlo? Prvá generácia konzol Playstation 3 vyšla s funkcionalitou, ktorá jej umožnila spustiť na konzole operačný systém Linux. Nakoľko konzola obsahovala na tú dobu extra výkonný Cell procesor, spoločnosť túto funkciu integrovala do konzoly, aby rozšírila jej možnosti uplatnenia.

V roku 2010 však spoločnosť túto funkcionalitu odstránila kvôli bezpečnostným obavám a kvôli tomu, že vďaka Linuxu bolo možné na konzole rozbehnúť pirátske verzie hier. Kvôli tomu bola spoločnosť zažalovaná, pretože spoločnosť softvérovo odobrala funkciu, na ktorú ľudí nalákala. Sony súhlasila s finančným vyrovnaním vo výške 3,75 milióna dolárov, ktoré sa mali rozdeliť medzi ľudí, ktorí sa k tejto žalobe pripojili ako poškodení.

Pôvodne sa očakávalo, že výška odškodnenia bude približne vo výške 65$ na jednu osobu, no vyzerá to tak, že nakoniec sa k tejto žalobe pripojilo oveľa viac ľudí, čo čiastku pre jedného výrazne znížilo na sumu 10,07$.

Zdroj: gearnuke.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk