Stojí PS4 remake Beyond: Two Souls za to?

Stojí PS4 remake Beyond: Two Souls za to?

 

Beyond: Two Souls patrí k jedným z najznámejších PS3 exkluzivít. Nedávno sme sa dozvedeli o tom, že sa chystá remake na PS4 a teraz sa môžeme pozrieť na to, aké sú medzi jednotlivými verziami rozdiely.

Hra vyšla pred približne 2 rokmi na PS3 a napriek tomu, že priniesla nové štandardy týkajúce sa spracovania svetla a zachytenia mimiky tváre, výkon PS3 nepostačoval na to, aby zvládol herný engine perfektne. Tento mesiac sa dočkáme remaku na novšej Sony konzole a hra by nám toho mala poskytnúť viac. Dokopy bude mať Beyond: Two Souls po nainštalovaní 33 GB, čo je o 8 GB viac miesta než hra zaberala na PS3 a čiastočne za to môže DLC Experiments, ktoré je v novej verzii už obsiahnuté.

Hlavným lákadlom je ale rozlíšenie, ktoré PS4 verzia prinesie. Pôvodne hra bežala na 720p, na PS4 sa dočkáme 1080p. Avšak ostáva tu pôvodný pomer strán 2,35:1, čiže reálne rozlíšenie bude 1920x817 a na obrazovke hráči uvidia malé čierne pásiky, ktoré pridajú zážitku kino efekt. Okrem ostrejšieho obrazu, lepšieho kontrastu a postprocesingu sa môžeme tešiť aj na lepšie svetlo v hre - herné postavy by mali byť oveľa lepšie osvetlené a budú tak pôsobiť prirodzenejšie a tiene budú lepšie zapadať do celkového prostredia hry.

Zdroj: eurogamer.net, youtube.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk