Jedenásteho dielu Dragon Quest sa v tomto roku možno nedočkáme

Jedenásteho dielu Dragon Quest sa v tomto roku možno nedočkáme

 

V Japonsku je obľúbenejšia než Final Fantasy, no u nás je pre mnohých stále veľkou neznámou.

Séria Dragon Quest to u nás mala vždy ťažké. Aj keď sa jej v rodnej domovine darilo lepšie ako Final Fantasy, za hranicami ju vždy obdivovala len úzka skupina pravoverných fanúšikov JRPG. Potencionálnych dôvodov, prečo je to tak, je veľa, no tým najhlavnejším dôvodom pravdepodobne je, že séria sa od svojich začiatkov príliš nezmenila, nenabrala smer veľkolepých príbehov a megalomanskej filmovosti ako Final Fantasy, ale zachovala si svoju striedmosť a skromnosť zamerajúc sa hlavne na svojskú hrateľnosť. A to mohlo odradiť širšie herné publikum.

Dragon Quest XI je mimochodom spolu s napríklad takým Star Ocean 5 pre mnohých väčšou udalosťou ako Final Fantasy XV. A to už hovorí samo za seba. Ak teda patríte práve medzi takýchto fanúšikov, touto novinkou vás trocha sklameme. Zdá sa, že Dragon Quest XI tohto roku nakoniec nevyjde aj napriek tomu, že sme si to v kútiku našich sŕdc dúfali v opak. Zatiaľ nie je potvrdené nič konkrétne, no vzhľadom na to, že je momentálne hrateľný len začiatok hry, ostávame skeptickí.

Túto správu priniesol tvorca Juri Horii, ktorý sa nechal počuť, že príbeh je takmer dokončený a hrateľný je zatiaľ len začiatok. Tvorca by chcel hru vydať na 30. výročie série, čiže v časovom intervale 27. máj 2016 až 27. máj 2017, no vzhľadom na to, že je na nej ešte kopec roboty, si myslíme, že si hráči Dragon Quest XI zahrajú až začiatkom budúceho roka.

Zdroj: Gematsu

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk