Vynovenú Spyro trilógiu si zahráme už túto jeseň

Vynovenú Spyro trilógiu si zahráme už túto jeseň

 

Po pár dňoch rôznych chýrov tu máme konečne oficiálny oznam o príchode nášho obľúbeného herného draka na moderné platformy.

So Spyrom sme sa prvýkrát mohli stretnúť v 1998. Tak ako Crash Bandicoot, aj tento fialový dráčik sa stal maskotom PS1 a séria patrila medzi tie najúspešnejšie 3D plošinovky danej generácie, ktoré bez pochýb ovplyvnili budúcnosť herného sveta. Hra si fanúšikov získala svojou štylizovanou grafikou, dizajnom úrovní, ovládaním a príbehom, v ktorom nechýbal humor.

Odvtedy ale už ubehlo 20 rokov. Po prvotnej trilógii hier nasledovalo niekoľko sérií. Niektoré z nich sa pokúšali pokračovať v príbehu, iné ho chceli ako reboot prerozprávať v novom duchu. Nie všetky ale dosiahli kvalitu prvých hier a nie vždy sa tak stretli s úspechom, hlavne zo strany skalných fanúšikov.

Teraz majú ale všetci tí, ktorí si pôvodného Spyra pamätajú, dôvod na radosť. Klasika sa totiž dočká remasteru v podobnom štýle, ako to bolo s Crash Bandicoot trilógiou minulý rok. Remasterovať takúto starú hru nie je jednoduché a herní vývojári z Activision majú pred sebou niekoľko výziev. Hlavnou z nich je to, aby preniesli 20-ročnú hru do modernej éry a pritom zachovali pôvodné čaro, ktoré si získalo milióny fanúšikov. Ich cieľom je tak čo najviac zachovať pôvodný vizuálny štýl, animácie, zvukové efekty, hudbu a ovládanie, pričom ale do hry prinesú moderné prvy ako ovládanie kamery cez analógové páčky ovládača, auto-save systém, viac možností ako sa rýchlo presunuť po hernom svete a podobne.

Pri tom všetkom sa vývojári pri každom kroku tvorby snažia držať čo najviac pôvodnej trilógie. Vďaka interne vyvinutým nástrojom majú možnosť zaznamenať detaily pôvodných hier a dáta následne používajú na presné umiestnenie objektov a dizajn pohybu. Podarilo sa im získať aj množstvo originálnych modelov úrovní, ich mapovanie kolízie, animované objekty, modely postáv, hudbu, herný text a zvuky, ktoré pri tvorbe novej verzie hier používajú.

Vďaka tomu teda existuje nádej, že sa dočkáme ozajstného oživenia starej klasiky. To nasvedčujú aj doteraz zverejnené screenshoty, ktoré pre veteránov pôsobia, akoby sa na Spyra pozerali cez ružové okuliare plné nostalgie. A komu nestačia screenshoty, Sony zverejnilo aj prvú video ukážku, kde vidíme Spyra v akcii.

Ostáva už len počkať si na vydanie, ktoré je plánované na počet 20. výročia Spyra. Na PlayStation 4 a Xbox One sa tak remasterovanej trilógie pod názvom Spyro Reignited Trilogy dočkáme 21. septembra. Ostatné patformy neboli potvrdené, no pokiaľ nám má isť Crash Bandicoot N-Sane Trilogy príkladom, časom by sme sa Spyra mali dočkať aj na PC.

Spryo Reignited Trilogy je na PS4 store už dostupné k predobjednávke za 39,99€ a ako bonus dostanete dynamickú tému a avatara. Na Xbox One si hru za rovnakú sumu môžeme predobjednať z Microsoft Store. V našich obchodoch som zatiaľ hru nevidel, ale ak to pôjde rovnako ako s Crashom, mali by sa v blízkej budúcnosti objaviť v ponuke aj fyzické kópie hry.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk