Destiny 2: Nepríjemná pachuť v ústach

Destiny 2: Nepríjemná pachuť v ústach

Včera to išlo tak dobre...konečne som začal mať radosť z toho čo Bungie ukazuje. A potom to prišlo...

Reč je o včerajšom predstavení expanzie pre Destiny 2 s názvom Forsaken. Vyzerá to tak, že autori fakt počúvali nariekanie komunity, pretože prakticky všetko čo bolo hre vytýkané bude opravené. Fixné perky na zbraniach konečne zmiznú a uvidíme náhodné. Výbava nebude konečne iba na okrasu, ale bude mať aj funkčné perky. Nezábavný systém kinetických, energetických a silných zbraní zmizne a nahradí ho flexibilný. Všetko je super. Teda hádam bude. A možno sa autorom podarí vytvoriť aj solídny príbeh.

A dokonca sa možno dočkáme aj aj zaujímavých nových vecí, ako je PvE PvP hybrid Gambit. A nová Raid oblasť vyzerá skvelo. Ale...

...potom to Bungie zabili. Iba trochu. Viete, pred niekoľkými rokmi pridali do Destiny 2 mikrotransakcie a odôvodnenie bolo, že budú používané na financovanie live eventov. Odhliadnuc od toho, že dané live eventy boli vlastne len ďalší spôsob ako predávať mikrotransakcie. Ale okej, nehádali sme sa, lebo sme za to dostali niečo na oplátku. A teraz sme v roku 2018, mikrotransakcie skoro zruinovali ekonomiku hry a následne príde nová expanzia, za ktorú máme zaplatiť.

A nie len zaplatiť. Dokonca sa od nás očakáva, aby sme si zakúpili Annual Pass na ďalšie tri menšie rozšírenia na prelome rokov 2018/2019. Za 30€. Po tom ako si zakúpime Forsaken za 40€. A aby toho nebolo málo, na to aby nám Forsaken fungoval musíme vlastniť pôvodnú hru (logicky), ale z nejakého nejasného dôvodu aj obe expanzie, ktoré už vyšli, Curse of Osiris a Warmind. A tu už logika nepomáha, pretože toto je také typické od Bungie. Takže...aby som v tom mal jasno. Základná hra Destiny 2 sa dá kúpiť za lacný peniaz. Season Pass stojí 35€, Forsaken ďalších 40€ a Annual Pass ďalších 30€. To je dokopy minimálne 105€. A áno, predpokladám, že po vzore Taken King vyjde nejaký bundle s pôvodnej hry s oboma rozšíreniami a s Forsaken, ale nestavil by som sa, že bude nejako extra lacný.

A ako poznám Bungie, ak si nekúpite Annual Pass tak vám uzamknú polovicu dostupného obsahu, aby vás pomaly ale isto donútili ho kúpiť ak si hru chcete aspoň trochu užiť. Lebo takí už raz sú. A zdá sa, že sa nezmenia.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk