Prečo Sony nechce povoliť cross-play? Peniaze

Prečo Sony nechce povoliť cross-play? Peniaze

Po ohlásení Fortnite na Nintendo Switch sa na Sony spustila vlna kritky. Pretože hráči zistili, že keď majú svoj Epic účet spojený s PSN účtom, tak si ho nevedia preniesť na inú platformu.

To znamená, že všetky vaše nákupy vo Fortnite sú napevno naviazané na vaše PS4 konto, pričom v prípade, že na hranie nepoužívate PS4 tak nie je problém so zdieľaním konta medzi Xbox One, Switch, PC a medzi mobilom.

Prečo tomu tak je? A prečo je Sony tak proti cross-playu? Bývalý šéf Sony Online Entertainment John Smedley prezradil, že dôvod je jednoduchý. Peniaze. Sony proste nechce aby ste si mohli niečo kúpiť na Xboxe a následne to používať na Playstatione.

Sony na kritiku zo strany hráčov reagovala tradičným PR žvástom o tom, že počúvajú pripomienky hráčov a že sa im podarilo vybudovať veľkú komunitu. Hádam sa teda PS4 fanúšikovia, ktorí boli najkritickejší k tomuto kroku potešili.

Smedley k tomu dodal, že keď budeme ďalej tlačiť na Sony, tak pravdepodobne Sony zo svojich reštriktívnych opatrení ustúpi. Viac ukáže až čas.

Zdroj: gamesradar.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk