Autá v Gran Turismo Sport sa oddnes dajú nakupovať za reálne peniaze

Autá v Gran Turismo Sport sa oddnes dajú nakupovať za reálne peniaze

 

Mikrotransakcie boli pridané napriek tvrdeniam, že ich Sport obsahovať nebude.

Do Gran Turisma Sport dnes dorazila aktualizácia 1.23. Obsahuje 7 nových vozidiel, provensálsky okruh Sainte-Croix, tri nové ligy a taktiež možnosť vytvárať si vlastné návrhy prilieb a kombinéz podobne ako áut. Hlavnou novinkou je však nepochybne pridanie mikrotransakcií umožňujúcich nákup áut za reálne peniaze.

Tento prídavok zdôvodňujú tým, že mnoho hráčov Gran Turisma nemá čas na šetrenie kreditov a preto pridávajú možnosť kúpiť si žiadané autá ako DLC. Táto možnosť bude obmedzená iba na autá s cenou nižšou ako 2 milióny kreditov a ich cena v reálnych peniazoch sa bude pohybovať v rozmedzí 1-3 € za vozidlo. Dokopy sa takýchto áut v hre nachádza viac ako 200.

Mikrotransakcie boli pridané napriek tomu, že výkonný riaditeľ Polyphony Digital Kazunori Yamauchi v rozhovore pár mesiacov pred vydaním hry jasne povedal, že mikrotransakcie v hre nebudú. Zdá sa však, že si to štúdio po vydaní rozmyslelo.

Vo fanúšikoch hry pridanie mikrotransakcií vyvolalo zmiešané reakcie, a to najmä kvôli Yamauchiho predchádzajúcemu tvrdeniu. Aktualizácie Gran Turisma Sport priniesli po vydaní hŕbu nového obsahu a všetky boli zatiaľ dostupné zdarma. Pridanie nákupov áut za reálne peniaze sa tak zdá ako menšie zlo potrebné pre stály prísun nového obsahu, za predpokladu že nebude viesť k nafúknutiu cien áut v budúcnosti. V hre je dokonca možnosť skryť tlačidlo nákupu áut pomocou reálnych peňazí, čo je od vývojárov veľmi ústretové gesto.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk