Rockstar: „V Red Dead Online sa zarába pomaly, lebo tak to bolo v 18. storočí“

Rockstar: „V Red Dead Online sa zarába pomaly, lebo tak to bolo v 18. storočí“

 

S tým rozdielom, že v 18. storočí neboli mikrotransakcie.

Red Dead Online ešte ani nevyšiel z bety a už ho hráči podrobili veľkej kritike kvôli mikrotransakciám, ktoré sú v hre. Niektoré sú vyslovene šialené, ako napríklad to, že fast travel je dostupný až po dosiahnutí levelu 65, alebo si môžete prístup k tomuto systému zaplatiť za reálne peniaze. Alebo celkovo nízke zárobky z bežných misií a činností, ktoré sú v kontraste s vysokými cenami všetkého, čo sa v hre nachádza. Motivácia je jasná. Prinútiť netrpezlivých hráčov, aby vytiahli kreditnú kartu a kúpili si zlaté tehličky (ich kúpa v Bete zatiaľ nie je sprístupnená.)

Samozrejme, hráči nie sú spokojní a preto sa jeden z nich rozhodol kontaktovať Rockstar podporu s jednoduchou otázkou, prečo je všetko také drahé a prečo sa zarába tak pomaly. Odpoveď Rockstaru spôsobuje smiech cez slzy. Vraj peniaze a zlaté tehličky sa zarábajú pomaly preto, že to bolo dizajnové rozhodnutie, aby bol hráčom poskytnutý realistický pocit z toho, aká boli odmeny za ťažkú prácu v 18. storočí.

Len dúfame, že niekto Rockstaru pripomenul, že kreditné karty v 18. storočí neexistovali.

Hráči sa navyše sťažujú, že najlepší kôň, ktorého môžu kúpiť za doláre je horší ako kôň, ktorý je uzamknutý za zlatými tehličkami. Jeden užívateľ Redditu skonštatoval, že „veci stoja ako v roku 2018, no v hre sa zarába ako v roku 1899.“ Ďalší zas podotkol, že tým pádom aj ceny produktov by mali reflektovať 18. storočie a podľa historických informácií stála pištol Mauser v danej dobe 35$ a nie 1000$ ako stojí v hre. 

Napokon však spoločnosť vydala vyhlásenie na Twitteri, kde poďakovala všetkým účastníkom beta testovania a skonštatovala, že sa pozrie na všetku spätnú väzbu, ktorú jej hráči poskytli, najmä tú, ktorá sa týka in-game ekonomiky, aby boli hráči vhodne odmeňovaní počas vykonávania rôznych činností v hre. Takže vďaka asi patrí všetkým, ktorí sa sťažovali, pretože grind bude možno vďaka ním menší. 

Zdroj: twitter/reddit

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk