Vo vývoji je ďalšia „veľká neohlásená“ Playstation 4 exkluzivita

Vo vývoji je ďalšia „veľká neohlásená“ Playstation 4 exkluzivita

 

Kedy sa dočkáme jej ohlásenia?

Nie že by malo Sony málo exkluzívnych hier pre Playstation 4 vo vývoji, ale každá hra navyše je len a len dobrá. Momentálne vieme o tom, že pre túto konzolu sa chystajú exkluzívne hry ako The Last of Us: Part II, Death Stranding, Ghost of Tsushima a navyše onedlho vychádza aj dvojica exkluzívnych hier Days Gone a Dreams.

Podľa bývalého redaktora IGN, Colina Moriartyho to však nie je všetko. Tvrdí totiž (a Moriarty má na svedomí viacero potvrdených leakov), že existuje ešte jedna veľká neohlásená Playstation 4 exkluzivita od 2nd party štúdia: „(Sony) robí skvelú prácu pri vzťahoch so second-party vývojármi (vo vývoji je veľká Playstation 4 exkluzivita od takéhoto štúdia, ktorá ešte nebola ohlásená) že si nemyslím, že potrebujú pridať ďalšie. Vieme, že kúpa ďalších štúdií nie je momentálne ich stratégiou, no možno sa to zmení.“

Iba pre tých, ktorí nevedia, 2nd party štúdia sú také, ktoré sú technicky nezávislé, no robia hru exkluzívne pre jednu platformu. V prípade Sony je takým štúdiom napríklad Insomniac, ktorý minulý rok pripravil Spider-Mana, alebo Kojima Productions, ktorí momentálne pracujú na Death Stranding. Otázkou je, ktoré štúdio to je a akú hru pripravujú.

Nedávne vydanie Spider-Mana prakticky vylučuje, že to bude nová hra od Insomniacu a Quantic Dreams (Detroit, Heavy Rain) sa vybrali multiplatformovou cestou. K dispozícii je ešte štúdio Supermassive Games, ktoré stojí za exkluzivitou Until Dawn, no tí tiež pracujú na multiplatformovej hre The Dark Pictures. Do úvahy tak prichádzajú napríklad aj štúdiá ako From Software (Bloodborne) alebo napríklad Ready at Dawn (The Order: 1886). Alebo je to štúdio, ktoré so Sony ešte nemalo tú česť. Uvidíme, čo sa nakoniec z tohto tajomstva vykľuje.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk