Ayrton Senna vs. Alain Prost: Hlavnou témou F1 2019 bude legendárny súboj

Ayrton Senna vs. Alain Prost: Hlavnou témou F1 2019 bude legendárny súboj

 

Autori však toho majú nachystaného oveľa viac.

Ďalší rok znamená ďalší diel oficiálnej hry série Formula 1 a tá príde opäť v podaní britského štúdia Codemasters. F1 2019 však prinesie aj niečo navyše, čo mnoho fanúšikov možno nečakalo a tým niečím je najlegendárnejší súboj v histórii tejto série.

Alain Prost a Ayrton Senna boli od roku 1988 tímovými kolegami v McLarene a ich rivalita na trati a aj mimo nej bola obrovská. Všetko vyvrcholilo tým, že Prost chtiac-nechtiac musel odísť v sezóne 1990 do Ferrari, kde sa však ich rivalita zachovala. Dnes sú obaja legendami tohto športu a práve ich súboje nám sprostredkuje nový diel F1.

Na to, aby ste získali ich monoposty si však musíte kúpiť Legends Edition hry. Ak však o tieto monoposty z roku 1990 nemáte záujem môžete si kúpiť Anniversary Edíciu hry, ktorá vám ponúkne monoposty z roku 2010 v podobe Ferrari F10 a McLaren MP4-25. Vývojári taktiež hlásia, že mnoho „klasických“ monopostov z predchádzajúceho ročníka ostalo v hre, no konkrétny zoznam zatiaľ neposkytli.

Navyše, tak ako sme vás informovali pri predstavení hry, štúdio Codemasters potvrdilo, že hra bude mať licencovaný šampionát F2, čo pridá ďalšie monoposty, ktoré sú síce pomalšie, no uvidíme, ako to vývojárom podarí zapracovať do kampane.

Dátum vydania hry je stanovený na 28. jún 2019 na PC, Xbox One a Playstation 4.

Zdroj: Codemasters

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk