Shenmue III bol odložený na asi najhoršie obdobie v roku

Shenmue III bol odložený na asi najhoršie obdobie v roku

Dúfame, že sa to autorom nevypomstí.

Vývojárske štúdia Neilo a Ys Net pod vedením legendárneho dizajnéra Yu Suzukiho momentálne dokončujú tretí diel kultovej série Shenmue, ktorá bola ohlásená ešte v roku 2015 a bola do veľkej miery financovaná cez Kickstarter (hra tam vyzbierala viac ako 7,1 milióna dolárov).

Odvtedy však ubehlo veľa času, vývojárske štúdia sa medzitým dohodli s vydavateľom Deep Silver na vydaní hry a taktiež oznámili PC verziu. Hra sa dočkala niekoľkých odkladov a finálny dátum znel 27. august 2019. Ani ten už však neplatí.

Vývojári prostredníctvom správy na Kickstarteri oznámili fanúšikom, ktorí hru podporili, že hra je opäť odložená a finálny dátum vydania je stanovený na 19. novemeber 2019. Dúfame teda, že toto je skutočne finálny dátum vydania.

Mnoho fanúšikov, ktorí hre želajú úspech sú však celkom prekvapení z tohto dátumu vydania. Totižto. Aj prvé dve Shenmue hry boli veľmi kvalitné, no nikdy sa im nepodarilo dosiahnuť veľký komerčný úspech. Preto je celkom prekvapujúce, že vývojári sa rozhodli hru vydať v tom najviac konkurenčnom hernom období v roku. Už teraz je na november naplánované vydanie Death Stranding a Star Wars Jedi: Fallen Order a sme si takmer istí, že po E3 do tohto obdobia pribudnú ďalšie hry. Preto je otázkou, či sa hre podarí v takejto konkurencii preraziť.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk