Získavate rýchlo XP body v Assassin’s Creed Odyssey? Ubisoft vás možno zabanuje

Získavate rýchlo XP body v Assassin’s Creed Odyssey? Ubisoft vás možno zabanuje

 

Prečo? Lebo mikrotransakcie.

Ešte počas minulého mesiaca vydal Ubisoft nástroje na tvorbu vlastných questov v Assassin’s Creed Odyssey. Questy, ktoré následne hráč vytvorí môže zdieľať s ostatnými a zažiť tak v hre nové zážitky, ktoré síce nie sú na úrovni questov, ktoré pripravia vývojári, no obsah navyše je obsah navyše.

A komunita to využila a využíva. Hlavne na rýchle získavanie XP bodov a tým pádom rýchle levelovanie. Hneď po spustení týchto nástrojov sa objavili desiatky questov, ktoré majú jediný cieľ. Dostať vás na vysoký level, čo najskôr. Určite si poviete: „Veď je to singelplayer hra, takže nech si hrá každý ako chce a keď sa chce rýchlo vylevelovať, tak nech to spraví.“ A máte pravdu. Ubisoft však nesúhlasí.

Na oficiálnych fórach totiž zástupcovia štúdia prezradili, že takéto questy už nebudú viac tolerovať. „Tieto exploity ohrozujú celkovú kvalitu, integritu a účel Story Creator nástrojov a vedú k menšej viditeľnosti zaujímavých a kreatívnych a fantastických questov, ktoré vytvára komunita.“

Odteraz tak bude vytváranie a hranie takýchto questov proti podmienkam hrania a keď ich budete vytvárať, alebo hrať, tak „budete postihnutí,“ čo pravdepodobne znamená ban, alebo nejakú inú formu postihu. Vývojári taktiež prezradili, že budú bojovať aj proti ďalším exploitom, ktoré môžu hráči v hre zneužívať.

A ak sa pýtate, ako je možné, že Ubisoft takéto záležitosti zaujímajú, tak máme pre vás veľmi jednoduché vysvetlenie. Mikrotransakcie. Ubisoft totiž za reálne peniaze predáva v hre rôzne XP boost balíčky, ktoré na určitú dobu zrýchlia získavanie XP bodov. Lenže kvôli prítomnosti takýchto questov tieto XP boosty nemajú žiaden zmysel. Prečo by ste totiž platili že XP boost, keď si viete niekoľkokrát zopakovať komunitnú misiu a získať potrebné body takýmto spôsobom?

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk