Šéf vývoja série FIFA odchádza od futbalu

Šéf vývoja série FIFA odchádza od futbalu

 

Dostal lukratívnejšiu ponuku.

Muž, ktorému vďačí vydavateľ Electronic Arts za miliardy dolárov. David Rutter, kreatívny šéf série FIFA je muž, ktorému môže vydavateľ vďačiť nie len za každoročný nárast tejto športovej série, ale aj za obrovské príjmy z mikrotransakcií prostredníctvom Ultimate Team módu. A EA vyjadrilo vďačnosť tak, ako to EA vie. Rutter bol povýšený a tak odchádza z futbalového prostredia.

EA totiž oznámilo, že David Rutter sa stal novým Generálnym manažérom EA Studios Europe. To znamená, že jemu sa budú zodpovedať štúdiá DICE, Ghost Games a Criterion: „Počas 12 rokov David viedol sériu FIFA v štúdiách EA Vancouver a EA Romania k skvelým úspechom.“

Rutter sa stal členom FIFA tímu v roku 2007 ako producent a v ročníku FIFA 09 bolo v sérii vidieť jeho odtlačky pri Ultimate Team móde. Následne sa v roku 2014 stal Generálnym manažérom FIFA Premium operation a v roku 2018 bol menovaný generálnym riaditeľom EA Sports Vancouver.

Nepochybne v EA dúfajú, že jeho čarovná ruka prinesie v európskych štúdiách vydavateľa podobné výsledky, ako tomu bolo v Kanade.

Zdroj: VGR

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk