Príbeh o Superman hrách, ktoré mali prísť, no nikdy neprišli – medzi nimi aj Superman na štýl minuloročného Spider-Mana

Príbeh o Superman hrách, ktoré mali prísť, no nikdy neprišli – medzi nimi aj Superman na štýl minuloročného Spider-Mana

 

A možno sa najmocnejšieho hrdinu už nikdy nedočkáme.

Počas posledných rokov sa objavovalo niekoľko „zaručených správ,“ ktoré hovorili o projektoch, na ktorých pracujú dve štúdiá známe komiksovými hrami. Rocksteady (tvorcovia Batman Arkam Asylum, City a Knight) a Warner Bros. Montreal (tvorcovia Batman: Arkham City). Tieto správy hovorili najprv o tom, že štúdiá pracujú na hrách so Supermanom, celou Justice League a následne sa začalo hovoriť o Suicide Squad hre. Jedno je však jasné. Warner Bros, ako vlastník DC licencie chce svojich hrdinov na konzolách a PC.

Zdá sa však, že minimálne Supermana sa tak skoro nedočkáme. Obrovské množstvo informácií o hrách s týmto hrdinom zozbieral herný redaktor James Sigfield zo serveru Geeks WorldWide a odprezentoval ich svetu. A vďaka nemu vám ich teraz vieme odprezentovať aj my.

Celé sa to začalo v roku 2013, kedy Warner Bros. začal snahy o vytvorenie Superman hry, pričom začal prijímať návrhy od herných štúdií, ako by takáto hra mohla vyzerať. Jeden z návrhov bol na štýl Spider-Mana od štúdia Insomniac Games, čiže open world hra, ktorá by sa odohrávala v meste Metropolis

Samozrejme, tento projekt nakoniec neprešiel fázou prototypu a bol zrušený vydavateľom Warner Bros. Ďalší pokus prišiel v roku 2014, z ktorého pochádza obrázok nižšie.

Táto hra sa mala volať Superman: Unbound a mala sa odohrávať v meste Kandor na planéte Krypton. Tu nemalo ísť o pravú open world hru a cieľom toho bolo obmedziť schopnosti Supermana a ten mal bojovať s protivníkmi ako Brainiac, Doomsday a ďalší.

Dôvod zrušenia tejto hry bol však divný. Warner Bros. totiž dalo príkaz, že všetky DC hry musia používať rovnaký engine ako Batman Arkham hry a vývojári do tohto enginu nevedeli zapracovať lietanie Supermana, čiže hru nebolo technicky možné spraviť.

Sigfield taktiež potvrdil, že Warner Bros. Montreal pracovali na Suicide Squad hre, ktorá však bola veľmi skoro po začiatku vývoja zrušená. Tí však teraz údajne pracujú na novej Batman hre o existencii ktorej sme vás už niekoľkokrát informovali. Na čom však pracuje štúdio Rocksteady, je zatiaľ zahalené rúškom tajomstva, no jedno je isté. Nebude to Superman hra. Warner Bros. údajne stále hľadá štúdio, ktoré by spravilo open-world Superman hru, no zatiaľ také nenašlo.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk