Control od Remedy toho veľa nepredal. THQ Nordic hlási úspech

Control od Remedy toho veľa nepredal. THQ Nordic hlási úspech

 

Ďalšie komerčné zlyhanie legendárneho fínskeho štúdia?

Včera vydali svoje finančné správy dve herné spoločnosti. Prvou z nich je vydavateľ 505 Games pri ktorej bolo asi najdôležitejšou informácia o tom, koľko predala očakávaná akčná adventúra Control od štúdia Remedy. A bohužiaľ, pre fanúšikov tohto štúdia a hry nemáme veľmi dobré správy.

Control totiž do kasičky svojho vydavateľa priniesol iba 17,7 milióna € v tržbách, čo znamená, že hra predala niečo v rozmedzí 400 až 500 tisíc kópií naprieč všetkými platformami, čo nie je na hru takéhoto typu veľmi dobrý výsledok.

O čosi lepšie správy priniesla spoločnosť Embracer Group, ktorá zahŕňa vydavateľov THQ Nordic, Deep Silver a Coffee Stain. Herné tržby tejto spoločnosti sa totiž medziročne zvýšili o 117% na úroveň 816 miliónov švédskych korún, čo je v prepočte vyše 76 miliónov €. To všetko primárne vďaka vydaniu konzolovej verzie hry Wreckfest a vydaniu hry Remnant: From the Ashes.

Spoločnosť taktiež potvrdila 86 hier vo vývoji, pričom za posledné mesiace nakupovali ďalšie štúdiá. THQ Nordic zároveň presunulo tretí diel Desperados na ďalší finančný rok, takže hry sa dočkáme najskôr v apríli 2020. Očakávaná akčná adventúra Biomutant je zas v „záverečných štádiách vývoja“ takže jej vydanie môžeme očakávať čoskoro.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk