Sony za kúpu tvorcov Spider-Mana zaplatilo stovky miliónov dolárov

Sony za kúpu tvorcov Spider-Mana zaplatilo stovky miliónov dolárov

Firma teda nemá núdzu o peniaze.

Minulý rok spoločnosť Sony prekvapila tým, že ohlásili kúpu štúdia Insomniac Games. Prekvapila preto, lebo sa zdalo, že súčasná pozícia Sony a Insomniacu plne vyhovovala. Insomniac bol síce technicky nezávislý, no v drvivej väčšine prípadov vyvíjal hry exkluzívne pre konzoly Playstation a Sony zas mala talentované štúdio, ktoré nebolo ich vlastným, no robili hry pre nich.

Prekvapujúce to taktiež bolo kvôli tomu, že Sony (a aj iná nemenovaná spoločnosť) sa niekoľkokrát o kúpu Insomniacu pokúšali, no tí to vždy odmietli, pričom nezávislosť bola prvým citovaným dôvodom.

Každopádne, Insomniac je momentálne pevnou súčasťou SIE Worldwide Studios a až teraz vyplávalo na povrch, ako hlboko si Sony muselo siahnuť do vrecka, aby si toto štúdio mohli dovoliť. Finančné dokumenty Sony totiž prezradili, že kúpu Insomniacu dokončili 15. novembra 2019 a za štúdio zaplatili 24,845 miliárd yenov, alebo 229 miliónov dolárov a to je približne 209 miliónov €. Drvivá väčšina tejto sumy bola zaplatená v hotovosti.

Takže ak by ste niekedy mali záujem o kúpu AAA štúdia, tak viete, koľko peňazí si musíte pripraviť.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk