Activision poľuje na leakera, ktorý vyzradil Battle Royale mód pre Modern Warfare

Activision poľuje na leakera, ktorý vyzradil Battle Royale mód pre Modern Warfare

 

Neschopnosť ustrážiť si vlastné tajomstvá.

Už prakticky všetci na tomto svete vedia, že Activision a jeho štúdiá Infinity Ward a Raven Software chystajú Battle Royale mód pre Call of Duty: Modern Warfare s názvom Warzone, ktorý má byť zdarma nie len pre hráčov hry, ale aj pre ostatných. A údajne sa ho dočkáme v priebehu mesiaca marec.

O jeho existencii sme sa dozvedeli jednak vďaka tomu, že mapu objavili samotní hráči hry na mape Atlas Superstore a zároveň vďaka leaku, ktorý sa objavil na sociálnej sieti Reddit, kde bol zverejnený „keyart“ tohto módu.

A to sa pochopiteľne nepáčilo ani vydavateľovi a ani vývojárom hry. A Activision to podľa všetkého myslí s dolapením zodpovedného človeka veľmi vážne. Právnici spoločnosti totiž podali žalobu DMCA žalobu voči sociálnej sieti Reddit, Inc. a požadujú po nich, aby im vydali identitu užívateľa, ktorý zverejnil túto informáciu na ich sociálnej sieti.

„Reddit je poskytovateľ služby, kde užívateľ Assyrian2440 uverejnil obsah, ktorý porušuje autorské práva. Tento obsah porušuje exkluzívne práva spoločnosti Activision pod zákonom o autorských právach. Konkrétne porušuje práva Activisionu na obsah hry Call of Duty: Modern Warfare.“

Týmto krokom Activision taktiež prakticky potvrdil pravdivosť tohto leaku, ktorý bol medzitým z Redditu stiahnutý.

Ťažko však povedať, čo týmto chce Activision dosiahnuť, pretože DMCA ochraňuje spoločnosti ako Reddit a Youtube pred tým, ak užívateľ týchto služieb zverejní obsah porušujúci autorské práva. Ich jedinou povinnosťou je v takomto prípade obsah porušujúci autorské práva stiahnuť, no neprikazuje im to „vydať“ totožnosť vinníka spoločnosti.

Zdroj: Hollywood Reporter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk