Nintendo opäť úraduje nezmyselnou ochranou svojich značiek v iných hrách

Nintendo opäť úraduje nezmyselnou ochranou svojich značiek v iných hrách

 

Teraz padol za „obeť“ Dreams.

Nintendo bolo vždy „divné“ v niektorých ohľadoch. Všetci si hádam spomíname na ich nezmyselný program Nintendo Creators Program, kde museli tvorcovia obsahu na Youtube posielať Nintendo časť zarobených peňazí zo služby Youtube ako „výpalné“ za to, že môžu pokrývať Nintendo hry. To je len jeden príklad správania, ktoré nikto nechápe.

A druhá ukážka sa prejavuje aj teraz v hre Dreams. Ako možno dobre viete, Dreams je Playstation 4 exkluzivita, ktorej primárnym cieľom je vytvárať zaujímavý obsah. Ide tak skôr o nástroje na vytváranie hry ako o hru ako takú, no Dreams už stihol za krátky čas vyprodukovať neuveriteľné množstvo pôsobivého obsahu.

Hráči vytvárajú prakticky všetko – od obsahu ktorý sa inšpiruje Sony exkluzivitami, Microsoft hrami a ďalšími značkami. Až na Nintendo. Prečo? Lebo Nintendu to prekáža a nariaďuje stiahnutie takéhoto obsahu z Dreams kvôli porušeniu autorských práv.

Vzhľadom na povesť Nintenda v tejto oblasti to asi nie je nič prekvapujúce, no aj tak je veľkým sklamaním, ako spoločnosť pristupuje k obsahu, ktorý vlastne robí promo ich hrám úplne zdarma. Media Molecule (tvorcovia Dreams) s tým pochopiteľne nemôžu nič robiť a takýmto žiadostiam musia vyhovieť.

Zdroj: VG247

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk