Prichádza avizované zdražovanie hier? Nový Crash Bandicoot má stáť 70 eur

Prichádza avizované zdražovanie hier? Nový Crash Bandicoot má stáť 70 eur

 

Shawn Layden efekt.

Len nedávno sme vás informovali o vyjadreniach bývalého šéfa Sony Worldwide Studios, Shawna Laydena, ktorý hovoril o potrebných menách v prípade rozpočtu, vývoja a cenotvorby veľkých AAA hier. Layden naznačil , že je neudržateľné vyvíjať hry v takom rozsahu ako doteraz a podľa jeho slov by sa mali vrátiť "12-15 hodinové hry".

"Namiesto toho, aby sme pri vývoji 80-hodinovej hry strávili 5 rokov, čo tak vytvoriť 15-hodinovú hru počas troch rokov.", zdôraznil Layden. Je zrejmé, že vyvíjať hry v takom rozsahu a navyše kvalitatívne ich navyšovať v rámci generácií, je jednoducho dlhodobo neudržateľný faktor. Limitom je predovšetkým cenovka 59.99, ktorá sa už dlhodobo nikam nepohla.

A zdá sa, že sa pohne skôr než by sme čakali. Prakticky všetky jazykové mutácie Amazonu totiž ponúkajú nového Crash Bandicoota v prepočte za 70 eur. Samozrejme, navýšenie cien by sme očakávali skôr pri obrovských projektoch ako je napríklad chystaný Cyberpunk 2077, no stále to môže byť aj chybná informácia. K tejto cenovke sa však pridávajú aj ďalší distribútori, takže to nemusí byť úplne "neškodná chyba". V našich končinách sa dá zatiaľ hra preobjednávať za tradičných 59.99 eur.

Samozrejme situáciu pozorne sledujeme a budeme vás informovať.

Zdroj: jeuxvideo.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk