Ubisoft nebude zvyšovať cenu svojich next-gen hier. Zatiaľ...

Ubisoft nebude zvyšovať cenu svojich next-gen hier. Zatiaľ...

 

Francúzsky vydavateľ ide proti prúdu.

Zvýšiť cenu next-gen hier, alebo nezvýšiť? Pred niekoľkými týždňami sa otvorila debata o tom, či by si herní vydavatelia nemali začať pri prechode na novú generáciu konzol účtovať za hru o 10€ viac. Po úvodných špekuláciách to prakticky potvrdilo 2K Games, ktoré ohlásilo, že next-gen verzia NBA 2K21 bude stáť viac ako old-gen verzia a následne sa objavila informácia, že ďalší vydavatelia o tom uvažujú.

Ubisoft však počas prezentácie svojich kvartálnych výsledkov oznámil, že momentálne neplánuje zvýšenie cien svojich next-gen hier. To sa týka primárne hier, ktoré majú už ohlásený dátum vydania a prídu aj na next-gen konzoly (Assassin’s Creed: Valhalla, Watch Dogs: Legion a Far Cry 6). „Pre naše hry na počas tohtoročných Vianoc máme pripravenú rovnakú cenu, ako počas minulej generácie konzol. To je to, na čo sa teraz sústredíme,“ skonštatoval šéf Ubisoftu Yves Guillemot.

Guillemot však zároveň nevylúčil, že v budúcnosti sa dočkáme zvýšenia cien hier od Ubisoftu. Istotu „starej ceny“ tak máme prakticky iba pri hrách, ktoré Ubisoft vydá do konca svojho finančného roka (do 31. marca 2021).

Ono to celkom dáva zmysel. Ubisoft je totiž jedným z vydavateľov, ktorí podporujú upgrady na next-gen zdarma (u Microsoftu Smart Delivery) a preto by asi nedávalo veľký zmysel účtovať si za next-gen verziu väčší poplatok. Ak sa však dostaneme do momentu, že Ubisoft bude vydávať výlučne next-gen hry, tak situácia sa môže veľmi rýchlo zmeniť.

Zdroj: GI.biz

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk