Je Marvel’s Avengers zlyhaním?: Počet hráčov tesne po vydaní je dosť tragický

Je Marvel’s Avengers zlyhaním?: Počet hráčov tesne po vydaní je dosť tragický

 

Prístup ku konzolovým verziám však nemáme.

Square Enix sa pred niekoľkými rokmi pokúsil o All-in. Štúdiu Crystal Dynamics odobral sériu Tomb Raider a dal im do rúk vzácnu Avengers licenciu, ktorú získal od spoločnosti Disney. A aby toho nebolo málo, vydavateľ prerušil vývoj série Deus Ex, aby najprv štúdio Eidos Montreal poveril vytvorením hry Shadow of the Tomb Raider a aby následne sily vývojárov tiež poslal smerom k hre Marvel’s Avengers, ako výpomocnú silu.

Tým pádom dve slávne série padli dočasne ako obeta za to, aby sme si v tomto roku mohli vychutnať hru Marvel’s Avengers. Pokus Square Enix o vytvorenie live service hry s najpopulárnejšími superhrdinami na svete. Otázka po niekoľkých týždňoch však znie, či sa to oplatilo...

A prvé náznaky hovoria jasné nie. Minimálne podľa počtu aktívnych hráčov na PC. Neprešiel totiž ani mesiac od vydania a čísla sú doslova tragické.

Hra na Steame začínala na čísle 31 165 aktívnych hráčov naraz, no už o niekoľko dní sa začal strmhlavý pád nadol. Niekoľko týždňov po vydaní a hra sa môže momentálne pochváliť približne 10% z pôvodného čísla a s výnimkou víkendov toto číslo neustále klesá. A nie žeby sa vývojári nesnažili – hra sa dočkala už niekoľkých patchov a vylepšení, ktoré opravili zásadné problémy, no hráčov to spät neprinieslo.

Ešte smutnejší pohľad na situáciu je vtedy, keď si pozriete čísla aktívnych hráčov pri hrách, ktoré Square Enix kvôli Avengerom obetoval.

Shadow of the Tomb Raider má totiž približne 1270 hráčov naraz a to hra vyšla pred vyše dvoma rokmi a Deus Ex: Mankind Divided má síce „iba“ 747 hráčov naraz, no ide o singleplayer hru, ktorá vyšla pred štyrmi rokmi.

Ešte smutnejší je pohľad na Avengerov v momente, keď si počet hráčov porovnáme s inými live service hrami zameranými na loot. Destiny 2 má pravidelne viac ako 65 tisíc hráčov naraz (a to momentálne veľká časť hráčov aj tak čaká na novú expanziu) a Warframe svojou prítomnosťou poctí každý deň viac ako 56 tisíc hráčov naraz.

Nezávidíme teda vývojárom, pretože aj keď konzolové čísla k dispozícii nemáme, veľmi pozitívne to určite nevyzerá. Na Xbox Gameplay Chart hra spadla už na 22. miesto medzi najhrávanejšími hrami a pred ňou sú aj také hry ako Forza Horizon 4, Sea of Thieves, Gears 5, a Overwatch.

Zdroj: SteamCharts

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk