Playstation 5 bude podporovať hry z Playstation 4

Playstation 5 bude podporovať hry z Playstation 4

 

To aspoň naznačuje nový patent.

Jednou z mála achilových piet Sony v tejto generácii konzol je fakt, že Playstation 4 nie je spätne kompatibilná. Väčšine z nás je zrejmé prečo (PS4 má úplne inú architektúru ako PS3, čo prakticky znemožňuje klasickú emuláciu), no mnoho vrcholových predstaviteľov spoločnosti sa vyjadrilo, že hráči aj tak staré hry nehrávajú (čo už niekoľkokrát štatistikami vyvrátil Microsoft). Momentálne Sony umožňuje hrať vybrané staršie hry cez službu Playstation Now, ktorá však funguje na princípe streamovania, čo nie je ideálne a navyše, bez ohľadu na to, že hru máte kúpenú si musíte PS Now predplácať.

Nový patent však naznačuje, že do budúcej generácie konzol si so sebou budete môcť zobrať aj svoju hernú zbierku. Tento patent je softvér v konzole, ktorý má rozpoznať, či je daná aplikácia určená pre staršiu konzolu. Následne podľa toho nastaví procesor podľa toho, aby bol schopný spustiť túto aplikáciu. Takže vlastne je to charakteristika spätnej kompatibility. Vynálezcom tohto patentu je navyše Mark Cerny, ktorého môžeme poznať ako hlavného architekta konzoly Playstation 4 a dosť možno aj hlavného architekta konzoly Playstation 5.

Tak ako pri takýchto správach pripomínam, táto správa nie je oficiálnym potvrdením spätnej kompatibility, no vzhľadom na tento patent a na fakt, že Playstation 5 bude mať (s 99% pravdepodobnosťou) rovnakú architektúru ako Playstation 4, pravdepodobne nič nebráni Sony, aby túto technológiu v novej konzole implementovala. Iba že by chceli byť extra chamtivý a opäť nechali svojich fanúšikov nakúpiť si hry, ktoré si už raz kúpili.

Zdroj: screenrant.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk