Sony spolupracuje s Konami na oživení značky Silent Hill
Fáma

Sony spolupracuje s Konami na oživení značky Silent Hill

 

Aj sa to potvrdí, čaká nás exkluzivita.

Príbeh Konami, Kojimu a hry Silent Hills je dobre známy. Štúdio najprv ohromilo hrou s názvom P.T. (Playable Teaser) vďaka ktorému sme sa dozvedeli, že Kojima, Reedus a Del Torro spolupracujú na hororovom reštarte značky Silent Hill. Konami sa však rozhádalo s Kojimom a projekt zrušilo.

Zdá sa však, že vydavateľ má veľký záujem o návrat značky na konzoly. Prednedávnom sme vás informovali o tom, že už nejaký čas hľadajú vývojárske tímy, ktoré by sa chopili vývoja tejto slávnej značky. A zdá sa, že ho už aj našli. Teda podľa zdrojov webu RelyOnHoror. Tie totiž tvrdia, že Konami začalo na reštarte série pracovať so spoločnosťou Sony a to pod drobnohľadom dizajnéra prvých štyroch hier Masahira Ita.

Spolu s ním sa k sérii vrátia aj Keiichiro Toyama a Akira Yamaoka a tí vedú štúdio SIE Japan Studio pri tvorbe hry, ktorá dostane jednoduchý názov – Silent Hill. Hra je údajne vo vývoji už viac ako rok. Nie je to však jediná hra zo série, ktorej sa možno dočkáme. Rovnaký zdroj tvrdí, že Sony je mediátorom napravenia vzťahov medzi Kojimom a Konami a práve jeho štúdio by sa malo znovu pustiť do vývoja Silent Hills. Tento projekt je však údajne stále v procese vyjednávania a jeho existencia vôbec nie je istá.

Samozrejme, tým pádom by ďalšie Silent Hill hry boli pravdepodobne exkluzívne pre Playstation 5, prípadne pre Playstation VR. Či sa však niektorej z hier aj reálne dočkáme, to je otázne.

Zdroj: RelyOnHoror

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk