Exkluzivitu Final Fantasy XVI sprevádza totálny komunikačný bordel

Exkluzivitu Final Fantasy XVI sprevádza totálny komunikačný bordel

 

Nikto nevie dať jasné odpovede.

Tak ako sa očakávalo, Sony na včerajšom Playstation 5 Showcase predstavilo Final Fantasy XVI. Za vývoj tejto hry zaplatia Square Enix tučnú sumu peňazí a výmenou za to dostanú určitú formu exkluzivity. Problém však je, že nikto nevie konkretizovať akú.

Prvým problémom bol screenshot na konci traileru, kde bolo uvedené „Playstation Console Exclusive“ a pod tým bolo „Also available on PC.“ To by malo v reči smrteľníkov znamenať, že Final Fantasy XVI bude konzolovou exkluzivitou (ergo v čase vydania nepríde na Xbox), no zároveň v rovnaký deň vydania ako na PS5 príde aj na PC.

Lenže ani toto asi nebude pravda. Analytik Piers Harding-Rolls totiž získal informáciu, že Final Fantasy XVI má pol-ročnú úplnú exkluzivitu a 12-mesačnú konzolovú exkluzivitu. To znamená, že hra príde najprv na Playstation 5, o pol roka na PC a po roku aj na Xbox.

Najsmutnejšie však na tom je, že samotné Square Enix sa k týmto otázkam odmieta vyjadriť: „Zatiaľ nemáme žiadne informácie o tom, či bude Final Fantasy XVI vydaný aj na iné platformy ako Playstation 5.“

Zdroj: Eurogamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk