Sony údajne neumožní presun uložených pozícií pri upgrade niektorých hier z PS4 na PS5

Sony údajne neumožní presun uložených pozícií pri upgrade niektorých hier z PS4 na PS5

 

Sú to totiž rozdielne hry.

Dosť prekvapujúca informácia sa objavila z tábora Sony. Včera totiž štúdio RGG Studio ohlásilo, že po vypršaní časovej exkluzivity hry Yakuza: Like a Dragon na Xbox Series X príde táto hra aj na Playstation 5 a to 2. marca 2021 (na Xbox Series X príde hra 10. novembra 2020). Lenže toto oznáme prišlo s dosť negatívnou správou.

RGG Studio totiž oznámilo, že uložené hry sa nebudú dať preniesť medzi Playstation konzolami a to znamená, že napriek tomu, že upgrade hry z Playstation 4 na Playstation 5 bude technicky zdarma, tak po upgrade na next-gen budete musieť celú hru začať hrať odznova.

Po ďalších informáciách tak začal pátrať redaktor The Washington Post Gene Park a jeho zistenia hovoria jasnou rečou: „...od viacerých vývojárov mám informáciu, že uložené hry z Playstation 4 nebudú fungovať na Playstation 5. Xbox Series X dokáže preniesť vaše uložené hry do next-genu. Netýka sa to striktne spätnej kompatibility, skôr sa to týka upgradu hier na Playstation 5 ako napríklad Spider-Man: Miles Morales alebo Yakuza.“

Takže, aby sme to vysvetlili. Vyzerá to tak, že Sony umožní prístup k Playstation 4 uloženým hrám, pokiaľ budete hrať túto hru cez spätnú kompatibilitu, no neumožní prenášanie uložených hier z old-gen verzie hry do next-gen verzie hry. Takže, aby sme to ešte viac zjednodušili – ak si kúpite Cyberpunku 2077 na Playstation 4, prejdete polovicu kampane a potom hru upgradujete na Playstation 5 verziu, tak budete musieť hru začať hrať odznova.

Sony sa zatiaľ k tejto otázke nevyjadrilo, no vzhľadom na to, že to už oficiálne potvrdilo aj štúdio, ktoré chystá hru pre platformu, tak niečo na tom určite bude.

Zostáva nám iba hádať, čo takúto situáciu môže spôsobovať, no ak je v Playstation Store vedená Playstation 4 a Playstation 5 verzia tej istej hry vedená ako iné SKU, tak asi vieme, kde je pes zakopaný.

Práve takýmto scenárom mal zabraňovať systém Smart Delivery od Microsoftu, ktorý pravdepodobne tieto problémy mať nebude.

UPDATE: Situácia sa medzitým trochu pohla. Vývojári hry Maneater potvrdili to isté, čo potvrdilo aj štúdio RGG Studio a teda ak máte hru na Playstation 4, tak uložené hry sa do next-gen verzie hry neprenesú. Na druhej strane však štúdio Insomniac Games potvrdilo, že pri Spider-Man Miles Morales to tak nebude a vaše uložené hry sa budú môcť preniesť. Vyzerá to teda tak, že sa dočkáme aj oboch prípadov. 

Zdroj: PushSquare

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk