Zdá sa, že spätná kompatibilita na PS5 bude takmer bez výnimky. Nepodporované hry dostávajú aktualizácie

Zdá sa, že spätná kompatibilita na PS5 bude takmer bez výnimky. Nepodporované hry dostávajú aktualizácie

 

Možno sa dočkáme 100% podpory.

Minulý týždeň nám spoločnosť Sony konečne ozrejmila fungovanie spätnej kompatibility pri PlayStation 5. Dozvedeli sme sa, že pri štarte bude podporovaných zhruba 4 tisíc hier z PlayStation 4 a zoznam nepodporovaných hier zastal na čísle 10.

Samozrejme, Sony upozorňuje, že postupným testovaním hier medzi hráčmi môže dôjsť k rôznym nedostatkom, no v každom prípade je takmer 100% podpora PS4 hier príjemným bonusom. A zdá sa, že okruh nepodporovaných hier sa dočká svojho zúženia.

Už počas víkendu sme sa dozvedeli, že VR hra s názvom DWVR, ktorá zatiaľ patrí do kategórie nepodporovaných hier, obdrží opravný patch a ten zabezpečí fungovanie hry aj na PlayStation 5. K tomuto titulu sa teraz pridávajú aj vývojári stojaci za racingovkou TT Isle of Man - Ride on the Edge 2, ktorí potvrdili, že pracujú na podobnej aktualizácii.

Je tak pravdepodobné, že nepodporované hry sa dočkajú vlastnej aktualizácie, prípadne to upraví priamo Sony. V hre je aj možnosť, že postupom času sa do tejto kategórie dostanú aj iné hry, ktoré nahlásia hráči. V každom prípade ak bažíte hrať staré hry na svojej novej PlayStation 5, tak máte dvere otvorené.

Zdroj: twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk