Šéf Playstation: Cross-gen podpora PS5/PS4 je správna a rozumná

Šéf Playstation: Cross-gen podpora PS5/PS4 je správna a rozumná

 

Skutočný next-gen tak skoro nepríde.

Asi sme to nejak tušili, že príchodom nových konzol nenastane šibnutie čarovným prútikom a zrazu sa obkolesíme hrami, ktoré budú revolučné a doslova nespustiteľné na starej generácii konzol. A to aj napriek tomu, že sa nás Sony ešte začiatkom roka snažilo presvedčiť, že s príchodom Playstation 5 zažijeme „zážitky, ktoré sú možné iba na next-gene.“

To bolo ešte v prvých mesiacoch tohto roka. No ešte pred vydaním konzoly Playstation 5 začalo Sony, respektíve šéf Playstation Jim Ryan svoje tvrdenia zo začiatku roka korigovať a nedávno napríklad aj odmietol potvrdiť, že nový God of War: Ragnarok bude výlučne určený pre konzolu Playstation 5.

Ryan taktiež v nedávnom rozhovore prezradil, že nás čaká niekoľkoročné cross-gen obdobie, kedy sa dočkáme hier, ktoré budú vychádzať aj na nové ale aj na staré konzoly. Dôvod je jednoduchý – hráčov na Playstation 4 je stále obrovské množstvo a tak to ešte dlhý čas bude.

A v novom rozhovore pre Edge svoje slová potvrdil: „...máme pocit, že sme zaviazaní veľkej komunite, a taktiež máme možnosť naďalej vytvárať skvelé Playstation 4 hry a to tak dlho, ako po nich bude dopyt. A myslím si, že je to správna vec, je to rozumná vec a myslím si, že uvidíme na rozdiel od Playstation 3 bude mať Playstation 4 dlhú podporu aj po vydaní nových konzol. Ale zároveň musím dodať, že postupom času uvidíte to, že sa budeme čoraz viac a viac sústreďovať na vývoj pre Playstation 5 a používať túto konzolu ako hlavnú vývojovú platformu.“

Ak teda patríte k hráčom, ktorí veľmi túžia po novej Sony konzole, no z nejakého dôvodu sa k nej nedostali, tak sa zdá, že sa skutočne nemáte kam ponáhľať. Sony sa totiž Playstation 4 nechystá opustiť. Nie v najbližších rokoch.

Zdroj: EDGE

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk