EA sa vracia ku golfu: PGA Tour bude next-gen golfová hra

EA sa vracia ku golfu: PGA Tour bude next-gen golfová hra

 

Od tvorcov Madden NFL.

Electronic Arts oznámilo, že ich interné štúdio EA Tiburon (NBA Live, Madden NFL) sa pustilo do vývoja PGA Tour hry a vydavateľ sa tak po vracia k vývoju golfových hier prvýkrát od vydania Rory Mcllroy PGA Tour v roku 2015.

Hra bude postavená na Frostbite engine, ktorý umožní „úžasnú vizuálnu prezentáciu, dych-vyrážajúce prostredie a prístupnú dynamickú hrateľnosť.“ Nová hra v sérii umožní hráčom vybudovať si vlastnú virtuálnu golfovú kariéru a súťažiť na slávnych ihriskách po celom svete, kde budú súťažiť proti najväčším menám svetového golfu.

Podľa EA sa viac informácii dozvieme v nasledujúcich týždňoch a dátum vydania sa zas dozvieme v nasledujúcich mesiacoch.

Ide o celkom nečakané ohlásenie. Zdalo sa totiž, že EA už nemá záujem o golfové hry a palice prenechali vydavateľovi Take-Two, ktoré v minulom roku prinieslo hru PGA Tour 2K21. Nakoniec to však vyzerá na bitku medzi dvoma sériami a to je asi to najlepšie, čo sa mohlo stať, pretože konkurencia tlačí vývojárov k tomu, aby nestagnovali.

EA prednedávnom oznámilo, že sa vracia aj k vývoju série NCAA Football, takže podľa toho je zrejmé, že športové hry sú príliš lukratívne na to, aby EA ich vývoj opúšťalo.

Zdroj: EA

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk