Fínske Remedy údajne pracuje na exkluzivite pre konzolu Playstation 5
Fáma

Fínske Remedy údajne pracuje na exkluzivite pre konzolu Playstation 5

 

Jeden projekt z piatich.

Tvorcovia sérií Max Payne, Alan Wake a hier Quantum Break a Control, fínske štúdio Remedy sa momentálne určite nefláka. Podľa nedávneho rozhovoru pre GamesIndustry sme sa dozvedeli, že štúdio pracuje na piatich samostatných herných projektoch.

Prvým z nich je kampaň pre multiplayerovú hru Crossfire, ktorá príde exkluzívne na Xbox konzoly. Následne majú vo vývoji dve hry, ktoré chystajú v spolupráci so spoločnosťou Epic Games (pričom jednou z nich je údajne nový Alan Wake), tajuplný multiplayerový projekt s označením Project Vanguard a posledný piaty projekt, na ktorom pracuje tím, ktorý vytvoril hru Control.

A zdá sa, že v prípade tejto poslednej menovanej hry sa možno dočkáme spolupráce medzi týmto štúdiom a spoločnosťou Sony, takže hra bude pravdepodobne exkluzivitou pre Playstation 5. Náznakov je hneď niekoľko.

Externá producentka v Sony XDev Claire Bromley totiž na sociálnej sieti LinkedIn zverejnila pracovnú ponuku pre štúdio Remedy. Členovia Sony XDev majú za úlohu spolupracovať s rôznymi vývojárskymi štúdiami pri vývoji Playstation hier a podobné nábory sa robili aj pri spolupráci so štúdiom Housemarque na PS5 exkluzivite Returnal a v štúdiu Sumo Digital pri vývoji PS4/PS5 exkluzivity Sackboy.

Ďalší náznak možnej spolupráce prišiel od herného insidera s prezývkou Shpeshal Ed, ktorý potvrdil, že počul niečo podobné a pridal aj prepis komunikácie so svojim zdrojom.

Remedy si nepochybne užíva spoluprácu so Sony. Pri hre Control spolupracovali marketingovo a prvé DLC dostalo časovú exkluzivitu na Playstation a hráči na PS Plus dostali prednedávnom ako jediní možnosť next-gen upgradu zdarma pri Control: Ultimate Edition, nakoľko ostatní si zaň museli zaplatiť. Uvidíme teda, či táto spolupráca neprerastie aj do exkluzívnej hry.

Zdroj: ResetEra

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk