Playstation 5 dopadla v teste CMOS batérie oveľa lepšie ako Playstation 4

Playstation 5 dopadla v teste CMOS batérie oveľa lepšie ako Playstation 4

 

Aj tak to nie je žiadna sláva.

Od doby, kedy Sony oficiálne potvrdilo uzatvorenie Playstation Store na konzolách Playstation 3, PSP a PS Vita rôzne skupiny venujúce sa prezervácii videohernej histórie začali testovať funkčnosť Playstation 4 konzoly v prípade, že by ju Sony jedného krásneho dňa odstrihlo od Playstation Network.

A zistilo sa, že v prípade nefunkčnosti Playstation Network a CMOS batérie v konzole PS4 hráč nebude môcť hrať žiadnu hru. Ani digitálnu a ani fyzickú kópiu. Vyplýva to z nešťastného riešenia v ktorom Sony podmienilo funkčnosť hier synchronizáciu času a serverovej verifikácie, pričom dôvod má údajne niečo s odomykaním trofejí.

Keď už však bola Playstation 4 dotestovaná, tak sa Twitter účet Does It Play začal venovať novej konzole od Sony a tá si našťastie viedla o čosi lepšie. Ideálne to však stále nie je.

Keď sa Does It Play pokúsili vybrať CMOS batériu z konzoly Playstation 5 (aby tým simuloval jej nefunkčnosť), tak konzola sa automaticky zapla v Safe Mode a začala proces „rebuilding database.“ Po tomto procese sa znefunkčnili všetky digitálne hry, no nejakým zázrakom krabicové verzie Playstation 4 hier fungovali.

Čo sa týka Playstation 5 krabicových hier, tak tam boli vyprodukované zmiešané výsledky. Mortal Kombat 11 sa napríklad odmietol nainštalovať, pretože inštalácia vždy zlyhala pri 97%. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales fungoval bez problémov a Call of Duty: Black Ops Cold War sa síce zapol, no vzhľadom na to, že hra potrebuje pripojenie na servery bola nehrateľná.

Podľa Does It Play je to zlou správou hlavne pre Playstation 5 Digital Edition: „Táto konzola nemá spôsob, ako hrať fyzické kópie hier, čo znamená, že všetky hry čaká nevyhnutná expirácia. Pokiaľ teda Sony nevydá aktualizáciu, tak je iba otázkou času, kedy všetky digitálne hry prestanú fungovať.“

Samozrejme, drvivú väčšinu hráčov toto nebude absolútne zaujímať, pretože v čase, kedy budú tieto problémy relevantné už budú mať pravdepodobne Playstation 10, no pre úzku skupinu zberateľov je to určite varovný prst smerom do budúcnosti.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk