BioWare zvažuje pri novom Mass Effect prechod na Unreal Engine a nový Dragon Age máme očakávať v 2023

BioWare zvažuje pri novom Mass Effect prechod na Unreal Engine a nový Dragon Age máme očakávať v 2023

 

Celkom logické.

BioWare uzatvorilo konzolovú generáciu vydaním Mass Effect: Legendary Collection, no ešte predtým nám naservírovalo Mass Effect: Andromeda a Anthem. Dve hry, ktoré pošramotili skvelú povesť tohto legendárneho vývojárskeho štúdia. A čo mali tie hry spoločné? Obe fungovali na Frostbite Engine.

Tento engine bol štúdio „nanútený“ ako súčasť mandátu vedenia EA, že všetky interné štúdia spoločnosti ho musia používať. Engine však na začiatku nebol stavaný na nič iné, ako na FPS hry a to z časti prispelo k problémom, ktoré BioWare prežilo pri vývoji svojich posledných hier. Engine totiž nepodporoval triviálne veci ako pohľad z tretej osoby, manuálny save systém, inventár a ďalšie funkcie, ktoré sú kľúčové pre RPG hry.

To však už v súčasnosti neplatí a štúdiá EA majú pri výbere enginu voľnú ruku. A aj keď nový Dragon Age bude ešte taktiež na Frostbite Engine, tak pre nový Mass Effect to už platiť nemusí. Naznačila to oficiálna pracovná ponuka štúdia a taktiež aj redaktor VentureBeat Jeff Grubb. Podľa jeho informácií je totiž ohľadom Mass Effectu „na stole všetko“ a štúdio aktívne preskúmava možnosť prechodu na Unreal Engine. Na rovnakom engine bola vytvorená pôvodná Mass Effect trilógia, no v tomto prípade by asi išlo o piatu generáciu.

Keďže však BioWare ešte len uvažuje o zmene enginu, tak je viac ako zrejmé, že novej Mass Effect hry sa dočkáme asi až v druhej polovici tejto generácie konzol. Podľa Grubba totiž štúdio momentálne venuje svoju plnú pozornosť novej Dragon Age hre, ktorej vydanie je naplánované na rok 2023. A až po jej dokončení sa plne vrhne na nový Mass Effect.

Zdroj: GamingBolt

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk