Digital Foundry: Aj SSD disk, ktorý nespĺňa požiadavky rýchlosti funguje v PlayStation 5 bez problémov

Digital Foundry: Aj SSD disk, ktorý nespĺňa požiadavky rýchlosti funguje v PlayStation 5 bez problémov

 

Zatiaľ...

Odkedy Sony sprístupnilo možnosť rozšírenia pevného disku v konzole PlayStation 5 cez PCIe 4.0 NVMe SSD disk, tak mnoho ľudí zaujímalo, čo sa stane, ak do konzoly vložíte disk, ktorý nespĺňa rýchlostné požiadavky konzoly na rýchlosť čítania 5500MB/s.

Prvé povrchné testy ukázali, že konzola nemá ani s pomalšími diskami žiaden problém a to ani v hre a ani pri bežnom používaní. Až teraz sme sa však dočkali poriadneho testu. Ten už tradične vykonala redakcia Digital Foundry, ktorá na testovanie použila najpomalší PCIe 4.0 NVMe SSD disk WD SN750 SE, ktorý má rýchlosť čítania „iba“ 3600MB/s čo je výrazne menej ako požaduje Sony.

Aké sú teda výsledky testu? V súčasnosti s takýmto pomalým NVMe nezažijete žiadne problémy. Hrou, ktorá by teoreticky mala tomuto disku spôsobovať najväčšie problémy je Ratchet & Clank: Rift Apart, no aj tá funguje bez najmenších problémov. Aj čo sa týka dĺžky nahrávacích obrazoviek, aj čo sa týka výkonu pri samotnom hraní. Stuttering sa objavuje na rovnakých miestach a s rovnakou intenzitou aj v porovnaní s oveľa rýchlejším WD SN850 a aj v porovnaní s interným diskom.

SN750 však dostáva poriadnu nakladačku pri kopírovaní hier z interného disku do externého, kde je očividné o koľko pomalší je.

Aký je teda záver. Ak máte doma Western Digital SN750, tak ho bez výčitiek môžete vložiť do svojej PlayStation 5 konzoly. Pretože momentálne neexistuje hra, ktorá by bola limitovaná rýchlosťou (alebo v tomto prípade pomalosťou) tohto disku. To však neznamená, že sa v budúcnosti taká hra neobjaví a preto ak hľadáte disk do svojej konzoly, ktorý vydrží až do konca existencie PlayStation 5, tak asi by ste sa mali rozhliadnuť po inom.

Zdroj: DF

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk