Veľký leak PlayStationu: Horizon Forbidden West na PC, niekoľko „GaaS“ exkluzivít a Death Stranding 2

Veľký leak PlayStationu: Horizon Forbidden West na PC, niekoľko „GaaS“ exkluzivít a Death Stranding 2

 

Čo čaká majiteľov konzoly?

Včera sme vás informovali o tom, že Sony údajne pracuje na remaku/remasteri hry Horizon Zero Dawn. Túto informáciu zverejnilo a overilo niekoľko webov vrátane MP1ST a VGC, pričom web Gematsu pridal, že táto informácia pochádza z interného dokumentu, ktorý unikol spoločnosti Sony.

A tak bolo jasné, že je iba otázkou času, kedy unikne aj samotný dokument. A to sa stalo bez toho, aby prešlo celých 24 hodín.

Čo je to vlastne za dokument a čo nám prezrádza? Ide o interný dokument európskej pobočky Sony a prezentuje teda projekty a hry na ktorých pracujú podporné, alebo plnohodnotné štúdiá Sony a to vrátane platforiem, mien inžinierov a ďalších dodatočných informácií.

Najprv si dajme preč z cesty nie príliš zaujímavé informácie, respektíve informácie, ktoré sme vedeli. Dokument potvrdzuje PC verziu hry Sackboy: A Big Adventure a Returnal. Taktiež sme sa dozvedeli, že na hre Rise of the Ronin, ktorá bola predstavená iba nedávno spolupracuje aj XDev pobočka PlayStation Studios, čo je bežným štandardnom.

Teraz však prejdime k „šťavnatejším“ informáciám. Dokument potvrdzuje to čo sme tušili. Že Kojima Productions pracuje na pokračovaní Death Stranding. Hra je v dokumente označená ako Ocean a je postavená na Decima engine (podobne ako jednotka). Je teda jasné, že Kojima hrá na „obe strany.“

Ďalšou zaujímavosťou je potvrdenie príprav PC portu hry Horizon Forbidden West spolu s podporou PS5 verzie hry. Tu môže ísť o prípadnú expanziu o ktorej sme taktiež informovali včera. Dokument potvrdzuje aj remaster Horizon Zero Dawn a chystanú GaaS hru zo sveta Horizon s označením Horizon Online. Nájdeme tam však aj už ohlásenú VR hru Horizon.

Štúdio Firesprite zas pracuje na hororovej hre označenej ako Heartbreak, ktorá je určená pre PlayStation 5 a PC a je postavená na Unreal 5 Engine. Štúdio Sumo Digital, tvorcovia Sackboya zas pracujú na hre v otvorenom svete s označením Carbon. Tvorcovia Destruction All Stars zo štúdia Lucid zas pracujú na „Vehicle Combat“ hre s označením Redstar a pod týmto názvom by sa mala nachádzať Twisted Metal hra.

Štúdio Ballistic Moon, ktoré vytvorili bývalí zamestnanci Supermassive Games (Until Dawn) zas pracujú na hororovej hre označenej ako Bates, ktorá príde na Decima Engine na PC a PlayStation 5. Posledným odhaleným projektom je GaaS projekt interného štúdia London Studio s označením Cadmen, ktorý príde na PlayStation 5 a PC.

Dokument však obsahuje aj niekoľko nezrovnalostí, ktoré sa však dajú veľmi ľahko vysvetliť. Prvou nezrovnalosťou je, že štúdio Firesprite má v dokumente zaradenie XDev a to aj napriek tomu, že štúdio sa medzičasom stalo oficiálnym first-party štúdiom. Štúdio Lucid podľa najnovších informácií nepracuje na hre Twisted Metal a pracuje na nej práve štúdio Firesprite a hra Bates od štúdia Ballistic Moon je údajne postavená na Unreal 5 Engine. Tieto nezrovnalosti však vyplývajú z veku dokumentu a teda je zrejmé, že nejde o kompletne aktuálny dokument, čo vlastne dokazuje aj veľký nápis 2021 v hornej časti. 

A ak sa pýtate, kde sa v dokumente nachádzajú hry od štúdií ako Naughty Dog, Sucker Punch či Insomniac tak opäť pripomínam, že dokument obsahuje iba projekty, na ktorých pracuje jedno z Európskych štúdií PlayStation.

Zdroj: ResetEra

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk