• Cyberpuuuunk, Todd Howard a Epic Games. To najlepšie a najhoršie na E3 2019

 • RECENZIA: Starlink: Battle for Atlas je milé vesmírne dobrodružstvo, ktoré zabíja jednotvárnosť

 • KONFERENCIE NA E3 2019: To najlepšie a najhoršie od redaktorov Gamesite.sk

 • Na internet leakli zábery z hrania novej Avengers hry

 • GTA Online dostane konečne obrovské online kasíno

 • Detailne sme porovnali originál Final Fantasy VIII a Final Fantasy VIII Remastered

Lego Batman 3: Beyond Gotham - Recenzia

Ach, Tie Lego hry. Človek by si povedal, že ho prestanú baviť... A bavia stále. Pokiaľ ste sa s týmito stavebnicami hrávali ako malé deti (možno aj veľké), nostalgii sa pri prechádzaní tohto titulu nevyhnete. A hoci nie som extra fan boy, čo sa týka Batmana či iných DC komiksov, sú pre mňa postavičky dostatočne známe, aby som si príbeh užil aj s polodetským a komickým príbehom.

Povedzme si však na rovinu, Lego hry sú stále o tom istom. Vývoj celej série sa až na pár menších herných mechaník ďaleko nepohol. Je to možno tým, že sú určené najmä pre mladšie publikum a možno tým, že tieto mechaniky už zlepšovať netreba. Predsa len, držať sa medzí sveta Lega musia, s čím výnimočne súhlasím.

Späť k Batmanovi. Ako ste si už v názve mohli všimnúť, ide o tretie pokračovanie s jeho tematikou a len boh vie, koľké v celkovej sérii. Tentoraz sa nepriateľom číslo jedna stáva Brainiac. Meno hlavného „záporáka" hovorí asi samo za seba. Svet je, ako obvykle, v ohrození a Batman spolu s Justice League tomu má, pravdaže, zabrániť. Príbeh je síce extra klišeovitý, ale hádam ste nečakali niečo iné. Zopakujem, že to je detská hra, no dalo by sa nad tým niekedy polemizovať. Humorné hlášky a „easter eggy" vo veľa prípadoch nadväzujú na staré seriály, komiksy či filmy, takže z tohto hľadiska má najväčšiu výhodu skúsený DC-čkar. A nehovoriac o tom, že sa pôjdeme pozrieť do vesmíru!

Ostatne sa hra hrá identicky ako iné Lego hry. Primitívny súbojový systém spojený s logickými hádankami, v ktorých rozbíjate stavebnice a skladáte z nich niečo, čo vám pomôže. Prepínante medzi veľkým množstvom postavičiek, ktoré postupom času odomykáte. Hráte minihry rôzneho druhu, platforming atď. Čo ale bolo pridané, sú možnosti zmeny „oblečku", ktorý dá vašim postavičkám nové schopnosti, hlavne čo sa týka puzzlov. Je to zaujímavé spestrenie, no chvíľku si budete zvykať na ich používanie.

To, čo však robí Lego sériu takou super, je takzvaný „gaučový co-op". Hru som v podstate celú prešiel na gauči a bolo úžasné, že svojou jednoduchosťou ovládania sa do hry mohol každý okamžite ponoriť. Problém nastal až pri plnení hádaniek, keď si môžete so spoluhráčom nadávať, že neviete prejsť hru pre deti. Preto očakávajte, že vám hra zaberie prinajmenšom okolo 8 – 10 hodín, čo sa týka príbehu. Tajné chodby, odomykanie ďalších postavičiek či vyzbieranie všetkých Lego guľôčok zabaví na ďalších desať, ak nie viac hodín.

Ak k tomu prirátame stále sa zlepšujúcu grafiku (a ja viem, že je to znie divne, no pozrite sa ešte raz), máte naozaj dobre spracovaný titul, ktorý v pomere cena – kvalita naozaj vedie. Hoci veteráni, ktorí hrali predošlé časti, môžu byť nespokojní s tým, že je svet menší ako v druhej časti, nemôžu to tvrdiť o celkovej kvalite lokácií a zábavy. Nebyť tohto neduhu a takmer žiadnych herných inovácií, hra by si odniesla o bod vyššie hodnotenie.

Informácie o hre

Game Cover GameExpres.sk - predaj hier - hry pre PC a konzoly
Lego Batman 3: Beyond Gotham
Platforma: PlayStation 4
Žáner: Plošinovka/Puzzle
Výrobca: TT Games Ltd.
Distribútor v GB: Warner Bros Interactive
Distribútor v SR: CENEGA
Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: CENEGA
Zaujala vás táto hra? Objednajte si ju na GameExpres.sk

Naše hodnotenie

75%
 
"Lebo Lego! A Batman..."
Klady
 • zábavné
 • vtipné
 • co-op
 • hádanky
 • grafika
Zápory
 • menší svet
 • takmer žiadne inovácie
korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk