Hearthstone odhalil „najdivokejšiu kartu všetkých čias“

Hearthstone odhalil „najdivokejšiu kartu všetkých čias“

 

Expanzia Witchwood so sebou prinesie aj nepredvídateľnú kartu Shudderwock.

Najnovšia expanzia Hearthstone s kúzelným názvom The Witchwood nám už 12. apríla ponúkne vskutku netradičnú novinku – čerstvo upečenú kartu Shudderwock. Nenechajte sa však zmiasť sladkou vôňou šťavnatej kartičky. Za vábením z Witchwoodu sa v skutočnosti skrýva temná a nevypočitateľná sila.

Podľa webu českej komunity hráčov Hearthstone je Shudderwock legendárny minion pre Šamanov za 9 many, ktorý má 6/6 a Battlecry: „Zopakuj všetky ostatné Battlecry, ktoré si použil v tejto hre.“ Battlecry je špeciálna schopnosť, ktorú minion použije pri uvedení na bojové pole. Pri karte Shudderwock to v praxi bude vyzerať tak, že každý jeden battlecry, ktorý hráč v rámci tej istej hry využije, sa po zahratí karty zopakuje ešte raz.

Oficiálna stránka hry dodáva, že karta si svoje ciele (či skôr obete) vyberá náhodne. Producent hry Ben Brode však v rozhovore pre portál Kotaku prezradil spôsob, ako tomuto elementu náhodnosti predísť: „Stačí, keď si do decku kariet pridáte battlecries, ktoré nemajú špecifický cieľ útoku,“ priznal Brode s jemným nádychom bezradnosti.

S postupom času si totiž vývojári uvedomili, že to, čo vytvorili, nie je nápomocný hrdina, ale krvilačné monštrum. „Shudderwock je najdivokejšia karta, akú sme kedy vytvorili,“ skonštatoval Brode, pričom dodal, že karta bola jednoznačne „najkomplikovanejšia, čo sa jej tvorby a vývoja týka.“

Jedna karta Shudderwock môže mať katastrofálne následky pre hráča, ktorý bude čeliť jej skazonosnému účinku. Predstavte si však ničivú silu, ktorú vyvolajú 2(!) Shudderwocky, použité naraz v rovnakom čase. V hre sa totiž môžete stretnúť aj s takouto situáciou. Expanzia Knights of the Frozen Throne obsahuje kartu Saronite Chain Gang, s battlecry efektom zdvojenia miniona, ktorého práve používate. Výsledkom tejto smrteľnej kombinácie by boli 2 karty Shudderwock, pripravené zničiť všetko, čo im stojí v ceste.

Zabrániť neférovosti

Vývojári hry sú však na možný výskyt neželaných následkov uvedenia tejto karty pripravení. Hearthstone má údajne v zálohe prichystanú technológiu, ktorá dokáže karty upravovať bez patchu, čím by sa ušetrilo množstvo času. Z histórie je však známe, že Hearthstone nemá vo zvyku sťahovať karty z obehu minimálne 2 roky po ich uvedení na trh.

Výnimku hra nespravila ani pri kontroverznej karte Yogg-Saron, ktorá sa vývojárom neplánovane vymkla spod kontroly. Táto karta sa niesla v duchu až bláznivého komponentu nevyspytateľnosti, keď útočila na náhodné ciele náhodnými kúzlami v závislosti od toho, koľko spellov hráč použil do vytiahnutia tejto karty. Netrvalo však dlho, kým sa Yogg-Saron začal zneužívať v kruhoch profesionálnych hráčov. Napriek nevôli vývojárov sa musela karta vzápätí upraviť.

12. apríl nám ukáže, ako sa hráči Hearthstone postavia k nepredvídateľnej a tajomnej sile novopečenej karty Shudderwock.

Zdroj: kotaku.com, playhearthstone.com, hearthstone.cz

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk