Október bude nabitý očakávanými hrami. Tu sú tie naj

Október bude nabitý očakávanými hrami. Tu sú tie naj

 

September nám rozbehol vydávanie veľkých AAA hier v plnom prúde, no ten hlavný chod príde až teraz v októbri. Je toho veľmi veľa, takže si poďme postupne rozobrať, na čo sa môžeme tešiť.

Forza Horizon 4 – 2. október – Xbox One a PC

Nakoľko autori zo štúdia Playground sa rozhodli priniesť do hry veľké množstvo nových prvkov, recenzia nám zabrala trochu viac času, no už je na ceste. No vedzte, že aj tento rok patrí Forza Horizon 4 medzi to najočakávanejšie medzi pretekárskymi hrami a právom. Uvidíme teda, ako sa autorom vydaril presun z Austrálie do Británie a to počas všetkých štyroch ročných období.

Mega Man 11 – 2. október – PC, Xbox One, Playstation 4 a Nintendo Switch

Mega Man je séria, ktorá je zodpovedná za hromadu polámaných ovládačov. Po ôsmich rokoch vracia na scénu s jedenástym dielom, ktorý je medzi hardcore fanúšikmi veľmi očakávaný. Uvidíme však, či stará-dobrá hrateľnosť obstojí v dnešnej dobe a či hra podobne ako jej „kópia“ Mighty No. 9 nezapadne prachom.

Assassin’s Creed: Odyssey – 5. október – PC, Xbox One a Playstation 4

Ďalší rok, ďalší Assassin’s Creed. No v budúcom roku ďalší nebude, takže výlet do Grécka vám bude musieť vystačiť na dva roky. Krajinu navštívite za prítomnosti Kassandry alebo Alexiosa, voľba je na vás. Recenziu si budete môcť prečítať už onedlho, no vedzte, že sa máte na čo tešiť.

Super Mario Party – 5. október – Nintendo Switch

Ani Nintendo nezabudlo na svojich fanúšikov a prináša svoju každoročnú nádielku Maria. Minulý rok to bola skvelá hra Odyssey, tentokrát je to party zameraná hra Super Mario Party, ktorá je už vlastne jedenástym dielom v sérii, no autorom sa napriek tomu darí pripravovať novinky a prinášať zaujímavé prvky. Hádam im to vydrží.

WWE 2K19 – 9. október – PC, Xbox One a Playstation 4

Športové hry sú počas hernej jesene tradičnou nádielkou a tento rok nie je výnimkou. Už sme videli PES, NBA, NHL a FIFU a tak ostal prakticky už len wrestling. A ten má po celom svete veľké množstvo fanúšikov, ktorí si radi vyskúšajú aj jeho virtuálnu verziu, nakoľko reálny wrestling by im pravdepodobne spôsobil fraktúru. Uvidíme však, či tohtoročný diel prinesie dostatok noviniek aby za niečo stál.

The Occupation – 9. október – PC, Xbox One a Playstation 4

Indie hry to budú mať v októbri veľmi ťažké, no originálne herné mechaniky môžu aj v takomto mesiaci uspieť. A The Occupation takéto mechaniky určite má. Vašou úlohou totiž bude zabrániť z pozície žurnalistu tomu, aby sa prijala nová, slobodu obmedzujúca ústava. Máte však obmedzený čas, tak si pohnite.

Call of Duty: Black Ops 4 – 12. október – PC, Xbox One a Playstation 4

Čo viac povedať k sérii, kde bolo všetko povedané? Asi len to, že kampaň v tomto roku nečakajte, namiesto neho séria nasadla na vlak s názvom Battle Royale. Autori sľubujú oveľa taktickejší multiplayer a oveľa lepší zombie zážitok. Už len zistiť, ako sú na tom mikrotransakcie a môžeme sa pustiť do boja.

Soulcalibur VI – 19. október – PC, Xbox One a Playstation 4

Legendárna bojová séria príde s ďalším dielom. Nové prvky ako Reversal Edge majú priniesť svieži vietor a zopár nových bojovníkov v záplave tých známych prinesie hádam zážitok, na ktorí budú fanúšikovia série hrdí. A počuli sme, že hru návštevou poctí aj Geralt z Rivie.

Red Dead Redemption 2 – 26. október – Xbox One a Playstation 4

Treba niečo dodávať? Asi ani nie. Ale možno predsa. Asi najočakávanejšia hra v tomto roku. Na trailery sa čaká ako druhý príchod a hype okolo hry je tak hmatateľný, že to môže skončiť len dvoma spôsobmi. Buď to bude najlepšia hra v tomto roku, alebo to bude najväčšie sklamanie v tomto roku. Žiadna ďalšia možnosť nie je prípustná. Rockstar si na seba uplietol poriadny bič.

Call of Cthulhu – 30. október – PC, Xbox One a Playstation 4

V tieni giganta príde menšia, no nemenej zaujímavá hra na motívy knihy H.P. Lovecrafta. Štúdio, ktoré stojí za hrou, Cyanide je zaujímavé štúdio a úprimne, vzhľadom na ich predchádzajúcu produkciu nevieme s istotou povedať, čo od nich čakať. Každopádne predloha je viac ako zaujímavá a RPG žáner môže hre pomôcť. Uvidíme.

Na aké hry sa tešíte vy? 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk