Nike+ Kinect Training - Recenzia

 

Dobré ráno. Pri dnešnej rannej gymnastike radi privítame aj tých, ktorí sa dokázali premôcť, zvíťaziť nad svojou pohodlnosťou, a tak si s nami zacvičia. V prvom cviku budeme krúžiť trupom. Postavte sa do stoja rozkročného, ruky vbok. Začneme úklonom vpravo, predklon, úklon vľavo a vzpriamiť. Začneme s hudbou. Teraz!

 

Cica nežer!

Podobne, ako naposledy recenzovaný Dance Central 3 a v podstate všetky tanečné tituly, sú fitnes hry rovnako veľmi vhodné pre Kinect. Senzory Kinectu dokážu skvele rozoznať jednotlivé pohyby hráča (v tomto prípade skôr raz za čas sa pohybujúceho človeka) a určiť, nakoľko je dosiahnutá správna pozícia alebo presný cvik. Z množstva titulov (napríklad Adidas miCoach, UFC Personal Trainer, EA Sports Active, Fitness Evolved 2012) je bez poctivého skúšania ťažké zhodnotiť, ktorý je tým najlepším, no moje očakávania boli vysoké, keďže spolupráca s Nike+ nie je lacný špás. Exkluzivita Nike+ prináša aj prepojenie so smartphone aplikáciou, obsahujúcou informácie o cvičeniach, odosielaných na Nike servery. Ide o atraktívnu funkciu hlavne pre fanatických športovcov, ktorí vlastnia aj ostatné Nike výrobky a aplikáciu využívajú aj na bežné cvičenie mimo pohodlia obývačky.

Všetko  začína základným testom výdrže, ohybnosti a pohyblivosti, ktorý identifikuje oblasti, vyžadujúce zlepšenie a posilnenie. Môžete sa rozhodnúť, či sa chcete zamerať na budovanie sily, tónovanie svalovej hmoty alebo odbúravanie tukov. Široká škála cvikov a pohybov zaisťuje dostatočnú rozmanitosť, aby hra vyhovela požiadavkám každého. Po zvolení zamerania cvičení vám hra pripraví fitnes program rozdelený do štyroch týždňov. Ten sa postupne stane čoraz náročnejším a intenzívnejším. Okrem hlavného programu hra ponúka krátke work-outy a výzvy, ktoré sú ideálne pre hráčov, ktorí sú v časovej tiesni a málokedy si nájdu čas na pravidelné cvičenie.

Človek aby sa pri cvičení zabil

Pomaly sa dostávame ku kritike. Nie je jej málo. Nike+ Kinect Training trpí bežnými neduhmi Kinect hier, no niektoré doťahuje do extrémov. Hlavným problémom je priestor vyžadovaný na cvičenie. Ten je taký veľký, až som nadobudol dojem, že hra bola primárne vyvíjaná pre majiteľov klasických amerických bytov, tvorených jednou miestnosťou o rozlohe 70m2. Aj po odstránení kusov nábytku mi hra prikazovala skákať na sedačku alebo vojsť do steny za chrbtom,. To len vyvolávalo ďalšiu frustráciu. Jednotlivé cvičenia sa nespustia, pokiaľ nezaujmete správnu pozíciu, čo sa však ľahšie povie, ako urobí, keďže niektoré cviky vyžadujú otočenie chrbtom k televízoru. A aj keď si už počiatočnú polohu “naštelujete“ správne, nasledujúce cviky môžete robiť celý čas zle bez toho, aby ste o tom vedeli. Upozorniť vás na to môže nanajvýš jeden z trénerov, o ktorých si viac povieme neskôr.

Opäť ďalší z klasických graficky neuspokojivých titulov

Čo sa týka grafického spracovania, Nike+ Kinect Training je šedý priemer. Ak ste očakávali rozmanité priestory, v ktorých budete môcť cvičiť, musím vás sklamať. Hra sa väčšinou odohráva v prázdnom štúdiu alebo vonku na tráve, zatiaľ čo hráč je klasicky vystrihnutý z nasnímaného obrazu a vložený do prostredia. Dokonca aj dvaja tréneri, ktorí vás majú sprevádzať hrou a ukazovať správne polohy pri jednotlivých cvikoch, pôsobia akosi umelo a neľudsky. Ich pohyby pripomínajú skôr robota a zostávajú tak na smiech. Oproti iným Kinect hrám musím pochváliť ovládanie herného menu, pri ktorom sa nestáva, že by ste označili niečo, čo nechcete alebo, nebodaj, sa točili dookola v kruhovom menu ako v príšernom Sonic Free Riders. Celkovo audiovizuálne spracovanie nie je až také zlé, no neponúka nič unikátne ani zapamätateľné, čím by Nike+ Training vybočil z radu.

Verdikt

Ak máte dostatok priestoru a nervov, Nike+ Kinect Training je slušný doplnok k cvičeniu, ako pre stálych športovcov, tak aj pre občasné „au môj chrbát“ typy. Hra ponúka pestrú škálu cvičení a niekoľko unikátnych on-line funkcií. Pokiaľ však máte priemerne veľký byt, ako napríklad ja, v ktorom si síce zahráte Dance Central, no priestor na extra manévrovanie by človek hľadal márne, potom ruky preč. Za neustále hromženie nad tým koľko metrov doprava vás hra pošle, alebo že vás senzor nevidí, keď ležíte na zemi, to nestojí. Radšej zdvihnite zadok zo sedačky a choďte si zabehať von, bude to príjemnejšia záležitosť.

slušný doplnok k domácemu cvičeniu
výzvy donútia hráča vydať zo seba maximum
veľká škála cvikov

vyžaduje abnormálne veľa priestoru
nepresnosť niektorých pohybov
podivné pohyby trénerov

60%
ŽÁNER pohybová
VÝROBCA Sumo Digital
VYDAVATEĽ NA SLOVENSKU
Microsoft
HRU NA RECENZOVANIE POSKYTLA SPOLOČNOSŤ

Korekcia: Lenka Macsaliová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk