Vydanie Final Fantasy XV oficiálne odložené

Vydanie Final Fantasy XV oficiálne odložené

 

Dlhoočakávané (a dlhovyvíjané) akčné RPG príde v novembri.

Včerajšie neoverejné informácie o odklade Final Fantasy XV na 29. november 2016 sa dnes potvrdzujú. Režisér Hadžime Tabata sa všetkým prihovoril vo videu vysvetľujúc, že Final Fantasy XV je už dokončené, všetko je pripravené a takmer doladené, až teda na jednu vec. V súčasnosti je dosť častý trend vydávania takzvaných Day 1 patchov, ktoré rôznymi spôsobmi vylepšujú hry alebo ich opravujú a takýto jeden dostane aj toto RPG. V Square Enix sa ale rozhodli, že vzhľadom na tých, ktorí nemajú internet alebo majú len nestabilné internetové pripojenie, bude lepšie vydanie hry posunúť, aby sa Day 1 patch stihol implementovať do plnej verzie a takto sa dostať až na herný disk.

Toto je teda hlavný dôvod odkladu hry o dva celé mesiace. Je to vskutku chrabrý a statočný čin, no má očividnú dieru. Vzhľadom na to, že hra vychádza na PlayStation 4 a Xbox One, je medzi nami skutočne až tak veľa ich majiteľov bez prístupu k internetu, že by musela byť hra posunutá na 29. november? Aby sme ale Tabatovi uznali jeho kredit, podľa vyjadrenia sa tiež v spomínanom patchu nachádza dosť podstatný obsah, bez ktorého by hra na disku pôsobila nekompletne a je teda lepšie, aby celá tá masa údajov a kódov bola spolu na jednej placke.

Nech už je to pravda, alebo ide len o klasické PR dôvody, s týmto nespravíme nič, a budeme tak musieť čakať až do konca predposledného mesiaca. Mimochodom, na zajtra tvorcovia plánujú vydať nové gameplay video zachytávajúce 30 minút už dokončenej verzie hry.

Zdroj: Gematsu, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk