The Witness vyjde podľa všetkého aj na Xbox One

The Witness vyjde podľa všetkého aj na Xbox One

 

Ostrov plný hlavolamov aj na konzole od Microsoftu.

Ratingová agentúra Pan European Game Information, alebo ak chcete PEGI, odhalila na svojich stránkach pridelený rating puzzle hre The Witness pre Xbox One. Vzhľadom na to, že na podobných stránkach dochádza k chybným údajom len skutočne raritne, môžeme s dosť veľkou istotou povedať, že The Witness vyjde aj na túto hernú konzolu.

The Witness vyšlo po dlhom vývoji v januári tohto roka na PC a PlayStation 4, kedy viac ako slušne zabodovala hlavne u recenzentov s priemerným hodnotením nachádzajúcim sa navôkol hodnoty 85 %. Herne sa jedná o exploračnú adventúru z pohľadu prvej osoby odohrávajúcu sa v otvorenom svete opusteného ostrova posiateho viac ako 500 rôznymi hlavolamami. A nečakajte žiadne vodenie za ručičku. Kvality hry uznal aj náš bývalý kolega Adam Zelenay, ktorý hre udelil slušné hodnotenie 4/5. Ten o The Witness napísal:

The Witness je Dark Souls logických hier. Pri hraní vás nebude držať za ruku, nebude vám nič zbytočne vysvetľovať a všetko prenechá na vás a váš intelekt. Porovnateľná je aj náročnosť obidvoch hier – The Witness začne zľahka, no náročnosť jednotlivých hlavolamov sa začne nemilosrdne dvíhať. Sloboda, ktorú vám hra ponúka je obdivuhodná – hlavolamy môžete riešiť v ľubovoľnom poradí, a keď sa na jednom zaseknete, môžete ho pokojne preskočiť a prejsť na iný. Variabilita hlavolamov je ohromujúca, avšak ich riešenie nie je prechádzka ružovou záhradou. Keď sa popasujete aj s tými najproblematickejšími hádankami, naplní vás pocit dobre odvedenej práce, ktorý rozhodne stojí za to.

Adam Zelenay, Gamesite

Kompletný text recenzie nájdete tu:

Zdroj: Gematsu, Gamerankings

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk