Microsoft rekapituluje rok 2016. Čo sa odohralo vo svete Xboxu?

Microsoft rekapituluje rok 2016. Čo sa odohralo vo svete Xboxu?

 

Za uplynulý rok pribudlo na Xbox One takmer 400 nových hier vrátane úspešných exkluzivít ako Forza Horizon 3 a Gears of War 4.

Spoločnosť Microsoft sa rozhodla obzrieť za minulým rokom a zvýrazniť niekoľko míľnikov, ktoré za uplynulý rok dosiahla platforma Xbox.

V posledných dvoch mesiacoch roka 2016 zaznamenal Xbox Live doposiaľ najvyššiu aktivitu v histórii - viac ako 3,9 mld. hodín online. Do knižnice Xbox One pribudlo viac takmer 400 nových hier ako napr. Forza Horizon 3, ktorá sa stala najpredávanejšou pretekárskou hrou roka 2016. Séria Forza tak už eviduje viac ako 14 miliónov hráčov na Xbox One a Windows 10.

Hra Gears of War 4 patrila taktiež medzi úspešné tituly a v online módoch bolo odohraných viac ako 23 miliónov zápasov. Majitelia Xbox One nezabúdajú ani na staršie hry a hraním hier z Xbox 360 prostredníctvom programu spätnej kompatibility strávili 265 miliónov hodín.

Spustený bol aj program Xbox Play Anywhere, vďaka ktorému si zahráme mnoho hier z dielne Microsoftu aj na počítačoch s Windows 10. Hraním hier na PC prostredníctvom Xbox Live iba počas novembra pritom hráči strávili 2,5 mld. hodín, čo je o 127 % viac oproti minulému roku. Do Xbox Live naviac v tomto roku pribudlli nové funkcie ako Kluby a Looking for Group.

Z hardvérového hľadiska Microsoft taktiež nelenil a uviedol Xbox One S, ktorý je momentálne jedinou konzolou so zabudovaným 4K Blu-ray prehrávačom.

V tomto roku plánuje Microsoft vydanie novej konzoly Project Scorpio, niekoľko rozšírení pre Xbox Live a nové hry pre Xbox One aj Windows 10. Taktiež sa vraj môžeme tešiť na mnoho nového herného obsahu do hier ako Gears of War 4, Forza Horizon 3, ReCore, Dead Rising 4 a Minecraft.

Zdroj: TS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk