Xbox je na tom stále viac ako dobre a peniaze sa len tak hrnú

Xbox je na tom stále viac ako dobre a peniaze sa len tak hrnú

Zdá sa, že Microsoft stojí na pevných nohách a môže investovať.

Microsoft zverejnil svoje finančné výsledky za štvrtý kvartál, ktorý bol na prelome rokov a končil v Marci 2018. Podľa všetkého si môžu investori mädliť ruky, pretože Microsoft rastie a rastie a prináša čoraz väčšie zisky ku ktorým prispieva aj jeho herná divízia.

Nárast v hernej divízii je o 39%, čo je obrovské číslo a v reči dolárov znamená 643 miliónov dolárov. Xbox Live slúži 57 miliónom hráčov, čo je 8% nárast oproti predchádzajúcemu obdobiu (v predchádzajúcom kvartáli to bolo 53 miliónov).

Celá divízia do ktorej spadá Xbox, More Personal Computing vygeneroval 17% nárast v príjmoch, čo znamená 10,8 miliardy dolárov. Celá spoločnosť zažila taktiež 17% nárast v príjmoch, no pre firmu to znamená 30,1 miliardy dolárov

Takže sa zdá, že Microsoftu a aj Xboxu sa darí. Spoločnosť momentálne nakúpila a založila niekoľko štúdií, ktoré majú spraviť platformu atraktívnejšou a firma taktiež vo veľkom tlačí na Xbox Game Pass, Xbox Live Gold a podľa slov Phila Spencera bude tlačiť aj na streamovanie.

Zdroj: vg247.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk