Call of Duty: Modern Warfare 2 bol ôsmou najpredávanejšou hrou v Auguste

Call of Duty: Modern Warfare 2 bol ôsmou najpredávanejšou hrou v Auguste

 

Ako sa tam dostala takmer 10 ročná hra?

Spoločnosť NPD oznámila výsledky predajov hier a konzol na americkom trhu za mesiac august 2018. Najpredávanejšou konzolou na tamojšom trhu bolo za daný mesiac Nintendo Switch, nasledoval ju Playstation 4 a v tesnom závese za ním skončil Xbox One. Míňanie peňazí na hry, hardvér a príslušenstvo stúplo oproti minulému roku o 26% a dosiahlo úroveň 796 miliónov dolárov.

Najpredávanejšou hrou za August bol čerstvo vydaný diel Madden NFL 19, ktorý tak už niekoľko rokov kraľuje augustu a to bez nejakej vážnej konkurencie, nakoľko väčšina vydavateľov si svoje hry necháva na ďalšie mesiace. Na druhom mieste sa umiestnil Monster Hunter: World, na tretie sa vyšplhal Rainbow Six: Siege, štvrté je Grand Theft Auto V, piaty Mario Kart 8, šieste Naruto To Boruto: Shinobi Striker, siedmy God of War, a na ôsmom mieste Call of Duty: Modern Warfare 2. TOP 10 uzatvárajú The Legend of Zelda: Breath of the Wild a Super Mario Odyssey.

Asi najprekvapujúcejšie meno v zozname je takmer 10 rokov starý diely Call of Duty: Modern Warfare 2. A ak sa pýtate na to, ako sa tam ocitol, tak odpoveď je celkom jednoduchá. Spätná kompatibilita. Hra bola totiž v priebehu mesiaca august pridaná do spätnej kompatibility na konzole Xbox One a zdá sa, že hráči si chceli pripomenúť staré-dobré časy strávené pri hraní tejto hry a tak sa vybrali do obchodov.

Celkom zaujímavé sledovať, aký vplyv má spätná kompatibilita. Hlavne po tom, čo sa niektorí vyjadrili, že nikto si nekupuje novú konzolu, aby hrali staré hry.

Zdroj: twitter.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk