Microsoft plánuje nákup ďalších herných štúdií v roku 2019

Microsoft plánuje nákup ďalších herných štúdií v roku 2019

 

Plán je agresívne investovať.

Je asi každému jasné, že Microsoft už túto generáciu na pílu tlačiť nebude. Áno, má ešte Crackdown 3, nového Oriho a taktiež aj Gears 5, no je zrejmé, že v spoločnosti už rozmýšľajú nad ďalšou konzolovou generáciou a vyzerá to tak, že sa plánujú vyzbrojiť až po zuby.

Zbrojenie začalo už v tomto roku, kedy Microsoft vytvoril nové štúdio (The Initiative) a taktiež kúpili 6 ďalších (Undead Labs, Playground Games, Ninja Theory, Compulsion Games, Obsidian, inXile) a zdá sa, že sa neplánujú v roku 2019 zastaviť.

K pozícii Xboxu vrámci Microsoftu sa vyjadril CEO spoločnosti Satya Nadella, ktorý povedal „V hrách budeme nasledovať príležitosti, vďaka ktorým budeme meniť to, ako sa hry tvoria a distribuujú. Tento rok sme prvý krát prekročili métu 10 miliárd v príjmoch z hernej oblasti. Investujeme agresívne do obsahu, komunít a cloud riešení a naším cieľom je prehĺbiť spojenie s hráčmi. Kombinácia Xbox Game Pass a Mixeru nás vedie k rekordnému rastu a PlayFab zrýchľuje našu víziu, vybudovať najlepšiu cloud platformu na svete. Akvizícia piatich štúdií zlepšila naše vyhliadky čo sa týka first-party obsahu, ktorý bude podporovať naše služby.“

Následne sa pridal aj známy insider Klobrille. Ten predpovedal nákup viacerých štúdií v tomto roku a taktiež nedávno prezradil, že Microsoft začal rozhovory s dánskym štúdiom IO Interactive o možnej akvizícii. V ďalšom Tweete prezradil, že rast nie je na konci. Podľa jeho informácií Microsoft jedná s viacerými, menšími aj väčšími štúdiami o tom, že prejdú pod túto spoločnosť a že v roku 2019 máme očakávať ďalšie štúdia, ktoré sa k tejto spoločnosti pripoja.

Zdroj: twitter.com/comicbook.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk