Halo Infinite mešká kvôli tomu, že sa 343 chce vyhnúť crunchu

Halo Infinite mešká kvôli tomu, že sa 343 chce vyhnúť crunchu

Vysvetlenie od šéfky štúdia.

Na nový diel legendárnej FPS série Halo čakáme už takmer 4 roky a podľa všetkého sa hry nedočkáme ani v tomto roku, pretože všetko nasvedčuje tomu, že hra príde najskôr v roku 2020, čo znamená netradičnú 5-ročnú prestávku od hry. Iba pripomínam, že nové diely väčšinou vychádzali s odstupom troch rokov. Šéfka štúdia a nová členka siene slávy D.I.C.E Bonnie Ross sa v rozhovore pre USGamer rozpovedala, prečo tomu tak je.

Podľa jej tvrdení bolo veľkým problémom, že aj pri vývoji Halo 4 a aj Halo 5 musel tím podstúpiť zdrvujúci cruch. To je obdobie pred vydaním hry, kedy vývojári trávia dni aj noci v štúdiu, kde sa snažia hru dokončiť. To priamo súvisí s enginom, ktorý bol príliš komplikovaný. Nový diel tak dostal dlhší čas na vývoj, aby pripravili nový engine a zároveň aby sa vyhli crunchu.

„To je dôvod, prečo máme na vývoj dlhší čas. Zvyčajne to býva tri roky medzi každým dielo Halo. Investovali sme do enginu, do nástrojov a v tomto vývoji pokračujeme. Ale na E3 sme ukázali, čo sa snažíme dosiahnuť. Chceme vybudovať lepšiu hru, no zároveň to chceme spraviť rýchlejšie a taktiež nechceme crunch. Pri vývoji hry bude vždy doba, ktorá bude vyžadovať dlhšie hodiny v štúdiu, no snažíme sa tomu predísť, pretože to nie fér voči vývojárom.“

Podľa jej slov už po vývoji Halo 4 sľúbili vývojárom, že tento nežiaduci efekt vývoja hier sa nebude opakovať, no ten sa aj tak opakoval. Tak dúfajme, že tentokrát tomu tak nebude. Niektoré príbehy o crunchi pri vývoji Halo 4 hovoria o tom, že Microsoft posielal za vývojármi na dovolenkách súkromné lietadlá, aby sa vrátili a dokončili hru.

Každopádne, pravdepodobne sa tento čas bez Halo série hodí. Vývojári majú viac času vyprodukovať lepšiu hry a Microsoft by mal v prípade vydania nových konzol v roku 2020 svoju najpopulárnejšiu sériu hneď po ruke. Ale uvidíme.

Zdroj: USGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk