V Gears 5 budete rezať protivníkov motorovkou, no neuvidíte postavy fajčiť

V Gears 5 budete rezať protivníkov motorovkou, no neuvidíte postavy fajčiť

 

A to dáva zmysel.

Gears 5 to má pri marketingu hry ťažké. Skupine fanúšikov hry sa nepáči, že séria vypustila z názvu „of War.“ Ďalšej skupine sa nepáči, že hlavnou postavou príbehu je Kait a nie JD ako v štvorke a taktiež ani predstavenie hry na E3 2019 nebolo ideálne, nakoľko z kampane sme nevideli ani sekundu záberov. A teraz sa pridalo toto.

Web Variety totiž vydal exkluzívny článok o tom, že Gears 5 nebude mať po porade s neziskovou organizáciou Truth Initiative žiadne zábery z toho, ako postavy v hre fajčia, alebo používajú tabakové výrobky. Táto nezisková organizácia sa venuje práve tejto problematike. Fanúšikovia však okrem obligátneho „toto je pre vás dôležité?“ obviňujú vývojárov aj z toho, že namiesto vlastnej vízie počúvajú rôznych príslušníkov nezávislých organizácii a taktiež poukázali na paradox hry, kde môžete motorovou pílou rozrezať protivníka na polovicu a krv je všadeprítomná, no na druhej strane nemôžete ukázať postavy, ktoré používajú tabakové výrobky.

K objasneniu situácie sa tak odhodlal šéf štúdia Coalition Rod Fergusson. Podľa neho bol on osobne vždy proti fajčeniu a to už od vzniku série. Odôvodnil to tým, že sám stratil otca a známeho kvôli závislosti na cigaretách a že „nechce prispievať k normalizácii fajčenia“ a podľa neho by hra „nemala idealizovať niečo, z čoho vzniká závislosť a môže vás to zabiť.“

Odmietol teda obvinenia, že vývojári „posluhujú“ neziskovým organizáciám. Na otázku, ako je možné, že sa do tretieho dielu dostala postava Michaela Barricka odpovedal, že v tomto prípade taktiež tlačil na to, aby v hre nefajčil, no bol prehlasovaný. Skonštatoval teda, že nejde o cenzúru fajčenia, ale o rozhodnutie jeho a vývojárov zo štúdia Coalition.

Keď sme však už pri Gears 5. Cez najbližší víkend sa bude konať Tech Test do ktorého sa môžu zapojiť všetci, ktorí majú hru predobjednanú, alebo majú aktívne predplatné Xbox Game Pass.

V posledných dňoch sa však konal prvý turnaj v hre a dozvedeli sme sa niekoľko zaujímavých a potešujúcich informácií o hre. V prvom rade to, že hra nebude mať žiadne lootboxy a Season Pass. Do hry budú pridávané mapy a bude obsahovať mikrotransakcie. Čo je však najdôležitejšie, hra konečne dostane 60Hz servery, čo by malo zlepšiť férovosť a pocit z hrania a taktiež budú zbrane upravované rovnako pre všetky módy, na rozdiel od štvorky.

Gears 5 vychádza 10. septembra na PC a Xbox One.

Zdroj: Variety/Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk